فضای مجازی بر افراد خانواده تاثیرگذار است

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش استفاده از فضای مجازی از مهمترین ضرورت و نیاز برای خانوادههاست، زیرا رویکردهای فضای مجازی می تواند بر روی افراد خانواده تاثیرگذار باشد.

به گزارش ایرنا، الله کرم نصیری روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی یکروزه سواد فضای مجازی مدیران چهارمحال و بختیاری افزود: ظهور فناوری های نوین ارتباطی در عصر حاضر ، به همراه تحولاتی که در این فضا به وجود آمده است، بسیاری از کارکردهای خانواده ها را تحت تاثیر قرار داده است.
وی، به مباحث آسیب شناختی نهاد خانواده، به عنوان یکی از محورهای مهم بررسی آسیب های ناشی از تحولات اجتماعی اشاره کرد و افزود: بسیاری از این تحولات و دگرگونی های جامعه بر خانواده تحمیل می شود.
به گفته نصیری، ارتباط از طریق فضای مجازی در سال های اخیر جایگاه قابل توجهی در بین نسل جوان و نوجوان جامعه پیدا کرده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری افزود : شبکه های اجتماعی در ابعاد مختلف زندگی افراد تاثیر گذارند و در شکل دهی به هویت فرد نقش دارند و حتی ابعاد اقتصادی و اجتماعی و سیاسی جامعه نیز اثر دارد.
وی یادآور شد : تمامی افراد به ویژه نوجوانان و جوانان باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند تا دچار مشکلات مالی ، اجتماعی و روحی روانی نشوند.
نصیری تصریح کرد : فضای مجازی به عنوان یک پدیده نوظهور در بسیاری از عرصه ها و جنبه های زندگی فردی و اجتماعی افراد حضوری تاثیر گذار است، اما در برخی از موارد آسیب های اجتماعی جبران ناپذیری را وارد کرده است.
وی تصریح کرد : در کنار مزایا و فرصت ها فضای مجازی، آگاهی بخشی از تهدیدات فضای مجازی می تواند نقش مهمی در فرهنگ سازی برای کاهش آسیب های فضای مجازی در جامعه شود.
به گزارش ایرنا ، در کارگاه آموزشی ارتقاء سواد فضای مجازی چهارمحال و بختیاری 160نفر از مدیران دستگاه های اجرای حضور داشتند.
6199/2097

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال