در آستانه روز دانشجو مطرح شد

ضرورت بهره گیری از نخبگان

شهرکرد- ایرنا- دانشجویان دانشگاه شهرکرد روز دوشنبه در آستانه فرارسیدن روز دانشجو ، خواسته ها و مطالبات خود را در حضور مسئولان اجرایی چهارمحال و بختیاری مطرح کردند که مهمترین این مطالبات بهره گیری از نخبگان بود.

به گزارش ایرنا ، در جشن روز دانشجو در دانشگاه شهرکرد، نمایندگان تشکل های سیاسی، فرهنگی و صنفی دانشجویی با بیان مطالبات و خواسته های خود، بی توجهی به قشر نخبه و دانشگاهی و مشارکت ندادن آنها در تصمیم گیری ها را یک ضعف اجرایی و مدیریتی مطرح کردند.
این دانشجویان تاکید کردند؛ امروز دانشجویان با مشکلات و مسائل بسیاری روبرو هستند ، که همت مسئولان را در رفع این مشکلات می طلبد.
نماینده تشکل انجمن اسلامی دانشجویان در این نشست با تاکید بر حفظ استقلال دانشگاه ، اظهار داشت : این مهم اگر چه از سوی رئیس دانشگاه رعایت شده است و از دخالت در فضای علمی و آموزشی ممانعت شده است ، اما مسئولان دانشگاه نباید به حفظ وضع موجود بسنده کنند و در رسیدن به دانشگاه تراز ایرانی اسلامی تلاش کنند.
نماینده تشکل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل نیز با مروری بر مشکلات و مطالبات دانشجویی، به مشکلات استان از قبیل بالا بودن نرخ بیکاری، مساله آب و طرح های انتقال آب، تکمیل نشدن طرح راه آهن و بیکاری جوانان اشاره کرد.
نظارت جدی بر عملکرد استادان ، احترام به سلایق مختلف دانشجویان ، تقویت ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت ، برخورد با مدیران ناکارآمد و بهره گیری از نظرات و ایده های دانشجویان در امور اجرایی استان از دیگر مطالبات مطرح شده از سوی دانشجویان بود.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز به عنوان مهمان ویژه این جشن با گرامیداشت روز دانشجو، روحیه مطالبه گری را با قشر دانشجو عجین دانست و گفت: ذات دانشجو پرسشگری و مطالبه گری است، اما باید در این مسیر نقاط ضعف و قوت در کنار یکدیگر دیده شود.
جعفر مردانی ادامه داد: امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران چهار دهه از عمر نظام اسلامی در کشور می گذرد و در این سالها پیشرفت ها و دستاوردهای بسیاری نصیب کشور شده است که نباید به سبب برخی کاستی ها این دستاوردهای بزرگ را نادیده گرفت.
وی تصریح کرد : اگرچه هنوز تا رسیدن به وضعیت ایده آل فاصله وجود دارد، اما این موضوع نافی تلاش های شبانه روزی دلسوزان و خدمتگزاران به نظام نیست.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برخورد با تخلفات از وظایف دستگاه های نظارتی است، افزود: اگر تخلفی از سوی مدیران و دستگاه های اجرایی سر بزند باید اجازه داد این موضوع از سوی نهادهای مربوطه و دستگاه های نظارتی اثبات و پیگیری شود.
مردانی خاطر نشان کرد: حضور نداشتن استاندار در برنامه جشن روز دانشجو ، به دلیل سفر او به تهران برای پیگیری امور اجرایی و بودجه 98 استان است و بی شک در فرصتی دیگر با دانشجویان نشستی خواهد داشت.
رئیس دانشگاه شهرکرد نیز در این برنامه با تبریک روز دانشجو، اظهار داشت : هم اینک 7 هزار دانشجو در 8 دانشکده این دانشگاه مشغول تحصیلند.
سعید کریمی تصریح کرد: 5 تشکل سیاسی، 40 انجمن علمی، 10 کانون فرهنگی و هنری و 50 نشریه در دانشگاه شهرکرد فعال است.
وی با بیان اینکه دانشگاه شهرکرد یکی از 6 دانشگاه برتر کشور معرفی شده است، تصریح کرد: در همین راستا برای تشویق دانشجویان و استادان این دانشگاه، سلف سرویس دانشگاه به دستگاه های تمام اتوماتیک و روش های علمی پخت و پز مجهز می شود.
کریمی ، از اختصاص 3 کیگ اینترنت رایگان به هر یک از دانشجویان این دانشگاه به عنوان هدیه روز دانشجو خبر داد.
به گزارش ایرنا، 16 آذر در کشور با عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است.
در چهارمحال و بختیاری 53 هزار دانشجو با حضور 18 هزار هیات علمی در حال فراگیری علم و دانش هستند.
7363/2097

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال