رئیس فدراسیون

کسب سهمیه المپیک 2020 برای گلف سخت است

شهرکرد - ایرنا - رئیس فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران گفت : کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو در رشته گلف برای ورزشکاران ایرانی بسیار سخت و دشوار است.

حمید عزیزی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود : بسیاری از رشته های ورزشی دیگر نیز از اکنون نمی تواند ادعا کنند که در المپیک 2020 توکیو با چه ظرفیتی حضور خواهند داشت.
رئیس فدراسیون گلف با بیان اینکه صدر رنکینگ (جدول رده بندی)
گلف بانوان در اختیار گلف بازان شرق آسیا افزود : ایران برای کسب سهمیه المپیک 2020توکیو رقبای بسیار سختی دارد که این کار را برای گلف سخت تر می کند.
وی در خصوص کمبود زمین گلف در کشور نیز گفت : هر رشته ورزشی در ایران ظرفیت ها و کمبودهای خود را دارد که رشته ورزشی گلف نیز از این قاعده مستثنی نیست.
به گفته وی ، ظرفیت ها و کمبودها شامل هر رشته های ورزشی می شود که رشته ورزشی گلف در حوزه توسعه زیربنایی کارنامه ضعیف تری نسبت به سایر حوزه های دیگر دارد.
رئیس فدراسیون گلف گفت : اگر بحث توسعه زیرساخت های گلف به صورت جدی دنبال شود ، می تواند استعدادهای این ورزش را در همه نقاط کشور شناسایی کرد.
به گفته وی، اگر زیرساخت ها مانند زمین فراهم شود، رشته ورزشی گلف نیز رویکرد همگانی به خود می گیرد و به بهتر شدن حوزه قهرمانی این رشته منجر خواهد شد.
عزیزی در پاسخ به این سوال ایرنا که چرا گلف رشته گرانی است؟ نیز افزود: این سوال همواره وجود دارد، اما اگر قرار است بخش خصوصی 60هکتار زمین برای توسعه گلف اختصاص دهد ، یک رشته گران است.
رئیس فدراسیون گلف ادامه داد : اما چنانچه دولت زیرساخت های توسعه رشته گلف را مانند سایر رشته های ورزشی فراهم کند و دسترسی عموم به این رشته ورزشی تسهیل شود ، گلف یک رشته ارزان است.
به گفته وی، یک ست گلف تا 50 سال می تواند کارآیی داشته باشد اما در رشته های دیگر این زمان ماندگاری در بخش تجهیزات وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، گلف از جمله ورزش‌ها و بازی‌های فضای آزاد است که در آن بازیکنان به طور فردی یا تیمی به‌ وسیله چوب‌های مخصوص توپ کوچکی را درون سوراخی در زمین می‌اندازند.
به طور کلی گلف پرتاب یک توپ از نقطه آغاز بازی به درون یک سوراخ است که به ‌وسیله یک یا چند ضربه پیاپی و بر طبق قوانین مشخصی صورت گرفته باشد.
المپیک 2020 توکیو با عنوان بازی های المپیاد سی و دوم مردادماه سال 1399 در ژاپن برگزار می شود و یکی از حساس ترین المپیک ها خواهد بود چرا که برای تعدادی از رشته های ورزشی در این المپیک تعیین تکلیف می شود.
2097

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال