هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

نگاهی بر مطبوعات محلی چهارمحال و بختیاری

تحلیلی بر حادثه تروریستی شهر اهواز، تروریسم ایدئولوژیک یا قوم گرایانه؟ و «لبان خشکیده را مرهمی نیست خاک را هم غارت می کنند» از جمله جدیدترین موضوعات مطرح در نشریات محلی چهارمحال و بختیاری است.

روزنامه عصرقلم در شماره 187 این نشریه در مطلبی با عنوان ماهی گرفتن از خون، از اظهارات محمود احمدی نژاد در خصوص عملکرد نیروهای امنیتی کشور در حادثه تروریستی اهواز انتقاد کرده است.
در این مطلب آمده است: هیچکس تردیدی در لزوم پاسخگویی دستگاه ها از جمله دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در حادثه تروریستی اهواز ندارد اما به کار بردن عباراتی نظیر «غفلت غیرمسئولانه نابخشودنی» یا پاسخگویی به دلیل کوتاهی در مورد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی به جای حمایت قاطع از سربازان گمنام امام زمان(عج) آن هم از جانب فردی که روزی سکاندار اداره کشور بود (محمود احمدی نژاد) فراتر از یک بی انصافی ساده است.
روزنامه دیده بان در شماره 183 این نشریه در یادداشتی با عنوان تروریسم ایدئولوژیک یا قوم گرایانه؟ به بررسی عوامل حادثه تروریستی اهواز پرداخته است.
در این یادداشت آمده است: ذهنیت اولیه و اعلامی درباره بخش اجرایی عملیات تروریستی در اهواز متوجه گروهک تجزیه طلب الاحوازیه شد و آن گروه هم ابتدا تایید ضمنی نمود.
این مطلب تصریح کرده است: از بررسی های امنیتی و اطلاعاتی کشور بی خبریم و بی شک نتیجه بررسی کارشناسی آنها باید برای حاکمیت فصل الخطاب باشد اما شواهد و قرائنی وجود دارد که اجازه نمی دهد نقش و رویکرد داعش را در این میان نادیده گرفت.
هفته نامه خورشید نیز در شماره 49 این نشریه در مطلبی با عنوان «لبان خشکیده را مرهمی نیست خاک را هم غارت می کنند» به تغییرات نقشه جغرافیایی استان اشاره کرده است.
این مطلب تصریح کرده است: این استان با وجود مشکلاتی که در حوزه بحران و طرح های انتقال آب دارد اما چندی است که با تغییراتی در نقشه جغرافیای خود مواجه شده که نگرانی های مردم را تشدید کرده است.
این نشریه از مسئولان استان در خصوص چنین رفتارهایی از سوی استانهای همجوار خواستار توضیح شده است.
7363/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال