طرح پایان‌ نامه یار در پارک علم و فناوری اجرا می شود

شهرکرد- ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح پایان نامه یار با هدف هدایت یافته های پژوهشی دانشگاهی به سمت تجاری سازی در استان اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، اسماعیل پیرعلی روز سه‌ شنبه در نشست شورای پارک علم و فناوری استان افزود: این طرح با هدف هدایت یافته‌ های پژوهشی و فعالیت ‌های علمی اساتید و دانشجویان به سمت تجاری ‌سازی و همچنین ارتقای کیفیت رساله ‌های کارشناسی ارشد و دکتری در جهت انطباق با نیازهای اساسی کشور در تولید محصولات دانش ‌بنیان اجرا می شود.
وی، گسترش نهضت تولید علم و تقویت و توانمندسازی فرآیندهای پژوهشی و مساله محور را دیگر اهداف طرح پایان ‌نامه یار عنوان کرد و گفت: پایان‌نامه ‌های پذیرفته شده در این طرح علاوه بر دریافت تسهیلات بلاعوض از خدمات مرکز نوآوری و مرکز رشد برخوردار خواهند شد.
پیرعلی تصریح کرد: ریشه و اصل هر فناوری، تحقیق و پژوهش است و با توجه به فاصله صنعت از دانشگاه، اجرای این طرح می‌تواند زمینه پیوند صنعت و دانشگاه را بیش از پیش فراهم آورد.
در پایان این نشست با استقرار 5 شرکت فناور فعال در حوزه‌های فناوری اطلاعات، صنعت نساجی و خدمات آزمایشگاهی در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و 4 تیم فناور در حوزه‌های صنایع غذایی، شیلات و فناوری اطلاعات در مرکز نوآوری شهرستان بروجن که مراحل داوری و ارزیابی را با سپری کرده بودند، موافقت شد.
به گزارش ایرنا، پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هم اکنون در انجمن پارک های علم و فناوری آسیا
(ASPA) و اتحادیه جهانی پارک های علم و فناوری (IASP) عضویت دارد.
7363/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال