150هزار معلول کشور در نوبت دریافت مستمری قرار دارند

شهرکرد-ایرنا- معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت:هم اکنون بیش از 150 هزار معلول در نوبت دریافت مستمری دایم قرار دارند که این تعداد دارای معلولیت شدید و نیاز به دریافت مستمری دایم هستند اما اجرای آن نیازمند تامین اعتبار است.

حسین نحوی نژاد روز شنبه در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بیش از یک میلیون معلول در نوبت دریافت خدمات مختلف از جمله مسکن، اشتغال، خدمات توانبخشی هستند که به دلایل مختلف از جمله کمبود اعتبار و نبودن زیرساخت ها از دریافت این خدمات محرومند.
وی با اشاره به قانون جامع حمایت از معلولان افزود: راهکارهایی برای اجرایی این قانون تهیه شده و امید است مصوبه اجرای این راهکارها در مجلس به تصویب برسد.
نحوی نژاد افزود: با تصویب این راهکارها بخش عمده مشکلات این قشر از جمله دریافت خدمات در بخش های مختلف، ارایه هزینه خدمات توانبخشی و توانپزشکی در قالب بسته های سلامت تامین می شود.
وی اظهار کرد:هم اکنون حق دریافتی و مستمری مددجویان 20 درصد دستمزد است که امید است مستمری این افراد افزایش پیدا کند.
وی با اشاره نامناسب بودن اماکن عمومی و خصوصی افزود: براساس تحقیقات انجام شده طی 3 سال تنها 25 تا 30 درصد اماکن عمومی مناسب سازی شده است.
معاون توانبخشی بهزیستی گفت: بیشترین میزان مناسب سازی اماکن در بخش دولتی است و براساس قانون جدید کسانی که در این زمینه همکاری نکنند مجازات خواهند شد.
به گفته وی، هم اکنون یک میلیون و 300 هزار معلول در کشور زیرپوشش بهزیستی هستند که 5 درصد این افراد دارای معلولیت شدید هستند و 35 درصد معلولان زیرپوشش زن و 65 درصد مرد هستند.
به گزارش ایرنا، معاون توانبخشی بهزیستی کشور به منطور شرکت در آیین افتتاحیه جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان به شهرکرد سفر کرد.
این جشنواره از 12 تا 15 اسفندماه بااجرای 20 اثر برتر از هنرمندان 6 استان کشور اجرا می شود.
/2097/7360

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال