نماینده مردم بروجن در مجلس تاکید کرد:

بهره مندی 460 هزار نفر از مردم چهارمحال و بختیاری با اجرای طرح انتقال آب بن - بروجن

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای طرح انتقال آب بن - بروجن 460 هزار نفر از جمعیت چهارمحال و بختیاری از این طرح بهره مند خواهند شد.

خدیجه ربیعی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا بدون اشاره به میزان پیشرفت فیزیکی طرح افزود: طرح انتقال آب بن - بروجن از نظر اجرا در سال جاری نسبت به سالهای گذشته پیشرفت مطلوبی داشته است.
وی با تاکید بر اینکه طرح انتقال آب بن - بروجن حدود 50 درصد از جمعیت چهارمحال و بختیاری را پوشش می دهد یادآور شد: قرار بود این طرح در دولت گذشته به بهره برداری برسد، اما این کار اجرایی نشد و انتظار است این طرح به صورت جدی در دولت دوازدهم اجرا شود.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح مورد تاکید رئیس جمهوری وهیات دولت در سفر به چهارمحال و بختیاری بوده است.
ربیعی افزود: ماهیت طرح انتقال آب بن - بروجن تامین آب شرب است و برای بهره برداری از آن باید تلاش شبانه روزی انجام داد.
به گفته وی، یکی از مطالبات مردم این شهرستان و استان تامین آب شرب است که این استان با کمبود جدی آب مواجه است.
ربیعی درباره دیدار خود با وزیر نیرو گفت: در این دیدار بر نگاه عادلانه بر تامین آب در کشور تاکید شد که وزارت نیرو برای طرحهای انتقال بین حوضه ای باید همه شاخصه ها را در نظر بگیرد.
وی تصریح کرد: طرح های انتقال آب بین حوضه ای در صورتی قابل توجیه است که استان و حوضه مبداء، سیراب باشد و این انتقال با اهداف تامین آب شرب صورت گیرد.
وی گفت: میزان کمبود آب شهرستان بروجن هم اینک بیش از 32 میلیون مترمکعب است.
اجرای طرح ملی آب بن - بروجن به طول خط انتقال 112 کیلومتر در سال 91 به تصویب رسید.
با بهره برداری از این طرح مشکل آب 11 شهر و 13 روستای چهارمحال و بختیاری رفع می شود.
خشکسالی های 9 سال متوالی این استان و خشکیدن و کاهش دبی بسیاری از منابع تامین آب آشامیدنی در شهرها و روستاهای استان موجب شده تا این طرح ملی اجرایی شود.
اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه اعلام کرد: این طرح با قوت ادامه دارد.
خبرنگار: محمود رئیسی**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
2097/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال