فعالیت سینما غدیر شهرکرد از سر گرفته شد

شهرکرد-ایرنا- سینما خانوادگی غدیر شهرکرد پس از یک دهه تعطیلی، همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر، فعالیت فرهنگی و سینمایی خود را در دولت یازدهم از سر گرفت و از چهارشنبه شب با اکران فیلم سینمایی 'اکسیدان' به صورت رسمی به چرخه سینماداری کشور بازگشت.

معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: این سینما به تقاضای خانواده های شهرکردی در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرکرد فعالیت خود را آغاز کرد.
نور الله بنی مهدی چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: برای راه اندازی مجدد سینما غدیر شهرکرد در مرحله نخست یک میلیارد ریال برای تجهیز این سینما به دستگاه دیتا لیزری هزینه شده است.
به گفته وی، این جدیدترین فناوری در عرصه اکران فیلم های سینمایی بر پرده نقره ای در کشور است که در سینما غدیر شهرکرد از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نصب و دایر شده است.
بنی مهدی یادآور شد: سینما خانوادگی غدیر شهرکرد هر روز در سه سانس بعد از ظهر از ساعت 4 و 30دقیقه اقدام به اکران فیلم های سینمایی می کند.
معاون اداری و مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت:در سینما غدیر شهرکرد فیلم های سینمایی روزرا اکران می شود و اگر سینمایی در کشور اقدام به تحریم اکران فیلمها بکند سینما غدیر این فیلم ها را که دارای مجوز رسمی اکران و پخش از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند را برای مردم اکران می کند.
بنی مهدی یادآور شد:قرار است برخی از فیلم های سینمایی روز با حضور کارگردان و بازیگران و عوامل تولید در سینما غدیر شهرکرد اکران شود.
به گزارش ایرنا، تا پیش از این چهارمحال و بختیاری دارای دو سینما در شهرکرد و بروجن بود که تعداد صندلی های سینمای استان با وجود 900هزار نفر جمعیت در حدود 600صندلی بود که با فعال شدن سینما غدیر شهرکرد بخشی از کمبود سینما در استان جبران می شود.
خبرنگار و انتشار دهنده: محمود رئیسی
2097

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال