چهارمحال و بختیاری سراسر در سالروز ولادت(ع) علی شادمان شد

شهرکرد-ایرنا- مردم چهارمحال و بختیاری همزمان با سیزدهم رجب ،سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام،جشن های نور و شادی را روز شنبه برپا کردند.

برای این مردم،علی(ع) آمده است،تا شمیم عطر کرامت محمدی(ص) را در جهان منتشر کند و تکریم انسانیت بر دنیا سایه افکند.
علی(ع) آمده است،تا نخستین تشهد جهان را بر لبان خویش جاری کند و از آن تشهد عظیم با لبان نهج البلاغه ، سعادت را برایمان بخواند.
علی آمده است، تا ابراهیم در شکستن بت ها تنها نباشد،علی آمده تا موسی(ص) و عیسی(ص) را یاری کند، اگرچه خود در تنهاترین لحظه نیایش شهید می شود.
برای این مردم،علی(ع) همای رحمت است، با بال هایی از نهج البلاغه و آیتی که نشانه های خداست و حکمت پرودگار در آن است، که پیش از نزول قرآن، ناطق قرآن را بیافریند.
اینک علی(ع) آمده است و همه چراغهای راه سعادت را روشن نگاه داشته است، پس باید اقتدا به علی (ع) کرد.
چهارمحال و بختیاری ،در سیزدهم رجب المرجب، سراسر غرق و نور و شادی است،روزی که میلاد مردی آسمانی است و پریزاده، همو که با میلاد خویش روشنایی را به جهان ارزانی داشت.
به گزارش ایرنا،همزمان با ولادت مردی به بلندای تاریخ سالروز میلادی علی بن ابی طالب (ع) به عنوان روز پدر از سوی مردم جشن گرفته شد.
مردم این خطه در جای جای استان با برپایی آیینهای ویژه ولادت مولای متقیان را جشن گرفته اند و مردان و زنان با اهدا شیرینی و نقل و نبات میلاد حضرت امیر مومنان علی(ع) را گرامی می دارند.
سادات شهرکرد نیز با برگزاری آیین جشن علویان و ذاکرین علوی را نیکو داشتند.
همچنین در رثای میلاد مسعود امام علی(ع) جشن بزرگ پهلوانی با حضور ورزشکاران رشته باستانی در زورخانه های استان برگزار شد.
بازاریان شهرکرد نیز به مناسبت این روز بزرگ اقدام به برگزاری جشن ˈعلی اعلا ˈ در سطح بازار کردند و با پخش شیرینی این روز را گرامی داشتند.
2097

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال