شهرکرد، خواهرخوانده 'ماربورگ'می شود

شهرکرد- ایرنا- مشاور برنامه ریزی و اموراجرایی استانداری چهارمحال وبختیاری گفت:با موافقت شورای شهر و شهرداری، شهرکرد خواهرخوانده 'ماربورگ' آلمان می شود.

'ملک محمد قربانپور'شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:شهرداری ماربورگ آلمان برای پیوند خواهرخواندگی این شهر با یکی از شهرهای چهارمحال وبختیاری اعلام آمادگی کرده است .
وی اظهارداشت:شهر ماربورگ از نظر شرایط آب وهوایی و جمعیت 40درصدی دانشگاهی آن، شباهت هایی به شهرکرد دارد.
قربانپوربا بیان اینکه اولویت این پیوند خواهرخواندگی با مرکز استان چهارمحال وبختیاری و شهرکرد است، اظهار داشت:البته در صورت همکاری وموافقت شهرداری دیگر شهرها این امکان برای آنان نیز فراهم است.
وی افزود:برای انعقاد تفاهمنامه بین دوشهر، شورای شهروشهرداری شهرکرد باید اعلام آمادگی کرده و مقدمات کار را برای بازدید مسئولان شهرماربورگ از این شهر فراهم کند.
قربانپور، تبادل فرهنگی و علمی استاد و دانشجو، استفاده از توانمندی های نرم افزاری و برگزاری هفته های فرهنگی در شهرهای طرفین و استفاده از توان تخصصی و پزشکی آلمان درشهرکرد را ازاهداف برقراری این پیوند عنوان کرد .
مشاور برنامه ریزی و اموراجرایی استانداری چهارمحال وبختیاری اظهارداشت:در صورت تصویب خواهرخواندگی شهرکرد با ماربورگ آلمان در شورای شهر، عملیات اجرایی این طرح، فروردین 94 آغاز می شود.
ماربورگ با بیش از 80 هزار نفر جمعیت، شهری در مرکز بخش ماربورگ بیدنکپف در شمال ایالت هسن آلمان است.
این شهر بر روی رود لان واقع شده و از قرن ۱۲ میلادی به عنوان یک شهر شناخته می شود.
خواهرخواندگی قراردادی بین مسئولان یک کشور یا سران دو شهر است که برای ایجاد همبستگی و اتحاد بیشتر انسانی و فرهنگی امضا می شود.
هدف از این قرارداد پیوند و اتحاد بین شهروندان دو شهری است که دارای منافع مشترک است و مفاد این قراردادها موضوع های فرهنگی، اقتصادی و بازرگانی و ورزشی را شامل می شود.
8125**547

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال