اجرای طرح نذر کتاب در شهرکرد آغاز شد

شهرکرد- مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال وبختیاری گفت: طرح نذر کتاب همزمان با آغاز ماه محرم و در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی در شهرکیان و شهرکرد به صورت پایلوت آغاز شد.

به گزارش ایرنا، ˈ بهروز صادقیˈ روز یکشنبه در آستانه هفته کتاب در نشست با خبرنگاران چهارمحال وبختیاری افزود: نذر کتاب با شعار ˈ بیایید کتاب نذر کنیم، نذری ماندگار، ثوابی جاودانˈ در حال اجراست.
وی گفت: این طرح باعث ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و افزایش معرفت مردم که هدف اصلی قیام عاشورا نیز است، اجرا می شود.
صادقی گفت:در استان چهارمحال وبختیاری 40 باب کتابخانه نهادی و 34 باب کتابخانه مشارکتی فعال است که تا پایان سال جاری، دو کتابخانه نهادی و شش باب کتابخانه مشارکتی دیگر نیز راه اندازی می شود.
وی گفت: سرانه فیزیکی کتابخانه های عمومی استان هم اکنون 29 هزار مترمربع است و با اقدمات انجام شده برای راه اندازی کتابخانه های مشارکتی وردنجان، نافچ، شیخ شبان، چلیچه، وانان و یانچشمه این سرانه افزایش می یابد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال وبختیاری ادامه داد:سرانه کتابخانه های عمومی در استان و کشور 2.9 متر مربع است که شهرستان بروجن با سرانه 3.4 دهم مترمربع بیشترین سرانه و کوهرنگ نیز با داشتن تنها یک باب کتابخانه کمترین سرانه فیزیکی کتابخانه را در استان را دارد.
وی گفت: هفته کتاب و کتابخوانی امسال با شعار ˈکتاب آیینه فرهنگ و فرزانگی ˈ است که برنامه های مختلفی نیز در این راستا استان برگزار می شود.
صادقی اظهار داشت:برگزاری جشن کتاب و اهدای کتاب به دانش آموزان در مدارس، دیدار مسئولان این نهادها با ائمه جمعه ، تجلیل از کتابداران نمونه، فرمانداران، شهرداران برتر، تجلیل از مسن ترین و خردسال ترین کتابخوان نیز از دیگر برنامه های این هفته است.
وی تجلیل از زنان خانه دار فعال در مطالعه کتاب، تجلیل از خیران کتابخانه ساز، افتتاح کتابخانه سعدی و کتابخانه منچ و برگزاری مسابقات کتابخوانی در گروه های سنی مختلف، ارائه خدمات اینترنتی به اعضای کتابخانه ها و عضوگیری رایگان را از دیگر برنامه های این هفته در استان عنوان کرد.
از 24 آبان ماه تا دوم آذرماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.
7360/558

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال