هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

باور به اینکه جوان رقیب نیست

بوشهر- پایگاه خبری - تحلیلی خلیج فارس مطلبی از رضا مقاتلی فعال اجتماعی با عنوان 'باور به اینکه جوان رقیب نیست' را بازنشر داده است.

در ادامه این مطلب آمده است: 'این ما هستیم که وقتی جوان را با خود همراه می کنیم باید سنت و تجدد را کنار هم بنشانیم و بین گذشته و آینده عقد قرابت ایجاد کنیم'آنچه در بالا برای یادآوری نگارش کرده ام کلامی است از امام راحل در باب جوان و جوانی.
دیر یا زود باید پوست اندازی در عرصه مدیریتی کشور صورت می گرفت و همه باید بپذیریم این یک امر بدیهی و اجتناب ناپذیر بوده و خواهد بود.
شاید عده ای در ابتدا این امر را یک ریسک قلمداد می کردند اما عمیقاً بر این باورم که اگر هم ریسک تلقی گردد ریسکی از جنس سرمایه گذاری زودبازده خواهد بود.
برای پذیرش این به اصطلاح ریسک ابتدا باید به یک باور ایمان و اعتقاد پیدا کرد:'آنکه جوان رقیب نیست'.حضور و زمینه سازی برای حضور هر جوان ایجاد یک فرصت برای فرصت سازیهای تبعی خواهد بود.بدین مفهوم که به تبع حضور هر جوان در عرصه،فرصت های دیگری مهیا خواهد شد که شاید مهم ترین آن دوری از کهنه کاری و در حقیقت تزریق انگیزه برای تسهیل طی مسیر مدنظر است.
جوان گریزان از کهنه کاری است و به یقین این یک ویژگی منحصر بفرد است.
عمیقاً بر این باورم که فرصت دادن برای حضور هر جوان همردیف با فرصت دادن به نواندیشی است.باید از یک نقطه فاصله ها بین سنت و تجدد کم و کم تر شود و دیر یا زود این اقدام باید صورت می گرفت.
شاید تصور از این سخن من جانبداری باشد اما با همه این تفاصیل و با جرات تمام عنوان می کنم دولت یازدهم و دوازدهم در سخت ترین شرایط این ریسک را پذیرفت که سنگ بنای کاهش این فاصله را بنیان نهد.
دولت در سخت ترین شرایط بیش از نیمی از مجرب ترین استانداران خود را بر اساس مصوبه نمایندگان مجلس از ریل همراهی خارج نمود و در مقابل این مصوبه قد علم نکرد و آن را اجرایی کرد.
امروز به عنوان مثال با اقدامات صورت گرفته در چینش مدیران جوان،این یک مطالبه جدی و فراگیر است که هر استانداری وارد عرصه گردد حضور بخشدار و معاون جوان یک خواسته بدیهی است و در چینش ها چاره ای جز اجابت این مطالبه در پیش رو نخواهد بود چرا که فراگیری آن این فرصت_عدم اجابت این خواسته_ را نخواهد داد.
در پایان آنکه باید به جوان فرصت تصمیم گیری و تصمیم سازی داد و باید باور کرد که جوان نه تنها رقیب نیست بلکه فرصتی است برای تسهیل مسیری که می تواند منتهی گردد به توسعه و پیشرفت.
7212/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال