108 هزار میلیارد تومان در استان بوشهر سرمایه گذاری می شود

بوشهر-ایرنا- معاون توسعه منابع و نیروی انسانی استاندار بوشهر گفت: در سفر استانی رئیس جمهور به این استان با انعقاد تفاهمنامه های مختلف زمینه 108 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی و بویژه تولیدی این استان فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، سعید زرین‌فر شنبه شب در نشست با مسئولان بانک‌ها و دستگاه‌‌های اجرایی استان بوشهر افزود: در این زمینه مجموع ارزش ریالی 2 هزار و 738.5 میلیارد تومان، ارزش ارزی تفاهم‌نامه‌ها چهار هزار و 501 میلیون یورو، یک‌هزار و 319 میلیون دلار و 18 هزار و 404 میلیون یوآن کشور چین است.
وی با اشاره به انعقاد 13 تفاهم‌نامه در امر سرمایه‌گذاری در استان بوشهریادآورشد: این تفاهم‌نامه در حوزه‌های اقتصادی، تولیدی، کشاورزی، شیلات، واحدهای صنعتی، معدنی، نفت، گاز، پتروشیمی، تولیدی صادرات محور، خدمات تخصصی فناورانه، پژوهش‌های کاربردی مطالعاتی، حمایت و توسعه همکاری در حوزه فرش دستباف منعقد شده است.
زرین فر یادآور شد: در سفر رئیس جمهور افزون بر یکهزار و 600 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی مصوب شد.
زرین‌فر ادامه داد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، تولیدی و صادراتی است که بانک‌ها در امر توسعه سرمایه‌گذاری باید شتاب دهند.
وی افزود: بانک‌ها نقشی مهمی در رفع موانع واحدهای تولیدی و تحقق سیاست اقتصادی مقاومتی، رونق تولید و اشتغال دارند که باید همکاری بانک‌ها در این زمینه افزایش یابد.
7212/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال