12 تفاهم نامه بین المللی دانشگاه خلیج فارس اجرایی شد

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: 12 تفاهم نامه بین المللی این دانشگاه با مراکز علمی و پژوهشی دنیا اجرایی شد.

عبدالمجید مصلح روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تفاهم نامه های اجرایی شده در قالب همکاری های مشترک با کشورهایی همچون هند، اتریش، ایتالیا، گرجستان، کانادا، آمریکا و آلمان اجرایی شده که دانشگاه خلیج فارس در چند سال اخیر با رایزنی ارتباط موثری با آنها برقرار کرده است.
وی بیان کرد: سال گذشته دانشگاه خلیج فارس در مجموع 16 تفاهم نامه بین المللی با کشورهای مختلف دنیا منعقد کرد که اجرایی شدن 75 درصد آنها نوید بخش آینده ای روشن فراروی دانشگاه خلیج فارس است.
مصلح ادامه داد: این تفاهم نامه ها در بخش های مختلفی شامل برگزاری دوره های ادبیات و ایران شناسی، تبادل دانشجو، تبادل استاد در زمینه انجام پایان نامه ها اجرایی شده است.
رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: این دانشگاه اکنون 60 دانشجوی خارجی از کشورهایی همچون عراق، افغانستان و گرجستان دارد که برنامه های کوتاه مدت آموزشی را برای آنها ارائه می کند.
وی افزود: این دانشجویان بیشتر در رشته های ایران شناسی و ادبیات فارسی از ظرفیت های آموزشی دانشگاه خلیج فارس برخوردار می شوند.
رئیس دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: این دانشگاه با دانشگاه مونتان لئوبن اتریش نیز در قالب برنامه های آموزشی کوتاه مدت، تبادل دانشجو همکاری بسیار گسترده ای را آغاز کرده است.
مصلح بیان کرد: سال گذشته نخستین تور علمی صنعتی دانشگاه خلیج فارس برای دانشجویان و استادان دانشگاه یاد شده برگزار و بطور متقابل دانشجویان و استادانی از دانشگاه خلیج فارس در تور علمی صنعتی دانشگاه مونتان لئوبن اتریش شرکت کردند.
وی اظهار داشت: دانشکده کسب و کار دانشگاه خلیج فارس نیز تصویب شده و اکنون فرایند اجرایی شدن آن در دست اجراست.
مصلح در ارتباط با دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس گفت: این دانشکده در زمینه گیاهان دارویی رشد بسیار خوبی داشته و اکنون بخوبی می تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد.
وی افزود: این دانشکده اکنون بطور خاص روی خرما به عنوان محصول تولیدی حوزه کشاورزی استان بوشهر کارهایی را آغاز کرده است.
6043/7212

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال