سامانه بارشی وارد بوشهر می شود

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از فردا (یکشنبه) سامانه جدید بارشی از غرب و جنوب غرب کشور وارد این استان می شود.

پیام مساعدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با این شرایط با افزایش تدریجی ابر در آسمان استان، در ساعاتی از روز دوشنبه بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد در نیمه شمالی استان پیش بینی می شود.
وی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد تا عصر امروز به سبب وزش بادهای شمال غربی سواحل جنوبی استان تا حدودی متلاطم باشد و از امشب دریا بطور نسبی آرام است
مساعدی اظهار داشت: از بعد از ظهر روز یکشنبه تا بعد از ظهر روز دوشنبه نیز به سبب وزش باد شدید با جهت جنوب شرقی و در ادامه از عصر روز دوشنبه تا اواسط روز سه شنبه به سبب وزش باد شدید شمال غربی نیمه شمالی خلیج فارس و سواحل شمالی و مرکزی استان ( از بندر دیلم تا مطاف) مواج و متلاطم است.
وی ادامه داد: از ظهر فردا با افزایش سرعت بادهای جنوبی، قسمت های شمالی خلیج فارس مواج است.
مساعدی اظهار داشت: همچنین در برخی نقاط استان در ساعاتی از شب و صبح وقوع پدیده مه دور از انتظار نخواهد بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا قسمتی ابری همراه با افزایش ابر و گاهی غبار محلی، تا عصر امروز روی دریا ( بطور غالب سواحل جنوبی) وزش باد و طی ساعاتی از شب و صبح در برخی نقاط همراه با پدیده مه پیش بینی شده است.
مساعدی بیان کرد: در این مدت جهت وزش باد شمالی غربی با سرعت 10 تا 34 کیلومتر در ساعت و در قسمت های جنوبی تا عصر امروز روی دریا گاهی تا 40 کیلومتر در ساعت و از فردا بتدریج جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا 32 کیلومتر درساعت پیش بینی شده است.
وی افزود: ارتفاع موج دریا در خلیج فارس نیز 60 تا120 سانتی متر و دور از سواحل جنوبی تا 150 سانتی متر و از امشب در همه مناطق به 30 تا 90 سانتی متر می رسد.
مساعدی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 03:15، مد 09:39 و جزر دوم 13:33 خواهد بود.
6043/7212

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال