مواجی خلیج فارس تداوم دارد

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم وزش باد شمال غربی و در پی آن تلاطم دریا در امروز و روزهای آینده است.

پیام مساعدی روزشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: پیش بینی می شود وزش باد شمال غربی طی امروز و فردا در سواحل و روی دریا بویژه مناطق مرکزی و جنوبی خلیج فارس شدت بیشتری یابد.
وی بیان کرد: همچنین در پی نفوذ توده هوای سرد به جو استان و وزش جریانات شمالی دمای هوا طی امروز و فردا کاهش محسوسی می یابد.
مساعدی ادامه داد: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد، کاهش دما و طی امشب و صبح فردا در برخی نقاط (بویژه مناطق غیر ساحلی)همراه با پدیده مه پیش بینی شده است.
وی گفت: در این مدت جهت وزش باد در نقاط غیر ساحلی بطور غالب شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت 14 تا 36 و گاهی تا 42 کیلومتر در ساعت و در نقاط ساحلی و روی دریا شمال غربی با سرعت 18 تا 46 و گاهی تا 54 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
مساعدی افزود: ارتفاع موج دریا در خلیج فارس نیز 120 تا 210 سانتی متر و در سواحل مرکزی و جنوبی استان گاهی تا 270 سانتی متر پیش بینی شده است.
وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا 03:27بامداد، مد اول 09:41، جزر دوم 13:44 و مد دوم دریا ساعت 20:20 خواهد بود.
6043/7212

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال