محیط جامعه برای معلولان مناسب سازی شود

بوشهر- ایرنا- مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری بوشهر گفت: مناسب سازی محیط برای تمامی افراد جامعه و بویژه معلولان ضروری است.

به گزارش ایرنا، سید موسی موسوی روز شنبه در نشست بررسی وضعیت معابر شهری برای تردد معلولان افزود: باید ضوابط مناسب سازی محیط برای معلولان، سالمندان و افراد کم‌توان در تمامی پروژه‌های عمران شهری و روستایی مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: رشد و توسعه هر جامعه متناسب با بکارگیری توانایی های موجود در آن جامعه است که یکی از راه‌های تحقق آن، تامین زمینه کالبدی مناسب برای حضور همه افراد است.
موسوی تاکید کرد: بدون تردید مناسب سازی محیط راهکاری موثر برای ایجاد این زمینه است.
وی گفت: دفتر فنی استانداری به منظور تسهیل در اجرای ضوابط مناسب سازی محیط، کاهش هزینه ها و ارتقا کیفیت پروژه های عمران شهری و روستایی، جزئیات اجرایی پروژه ها را تدوین و به همه شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان ارسال کرده است.
موسوی تاکید کرد: همه شهرداری ها و دهیاری ها ملزم به اجرای ضوابط مناسب سازی محیط هستند و دفتر فنی استانداری با برگزاری کلاس های آموزشی متعدد و نظارت دائم بر پروژه ها نقشی موثر در این ارتباط داشته است.
وی یادآور شد: ایجاد شرایط مناسب و فراهم کردن تسهیلات محیطی لازم برای معلولان، ضرورتی غیر قابل انکار است و همه باید در این مسیر اهتمام ورزیم.
6043/7212

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال