محورهای خطبه های نمازجمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- خطیبان نماز جمعه امروز در شهرهای استان بوشهر حل مشکلات مردم ، کنترل تورم ، تلاش برای ثبات نرخ ارز ،ترویج فرهنگ کتابخوانی و وقف در جامعه،وحدت و همدلی مردم و همراهی با مسوولان،شکست تحریم های امریکا تاکید کردند.

بوشهر-ایرنا-امام جمعه موقت بوشهر گفت: ائتلاف عبری عربی در یمن با وجود حمایت غربی ها و در راس آنها آمریکا به شکست انجامید.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: آمریکا اکنون به بهانه حمایت از مردم یمن به فکر صلح افتاده که پس از گذشت چهار سال از جنگ یمن این مهم نشان می دهد پیشنهاد آنها تنها یک راهکار برای نجان عربستان سعودی است.
وی بیان کرد: در جنگ یمن چیزی که بیش از همه آشکار شد ضعف و بیچارگی کشور عربستان است که آمریکایی ها بخوبی دریافتند این کشور ابزار مناسب و توانمندی برای جنگ نیابتی در منطقه خاورمیانه نیست.
هاشمی ادامه داد: آمریکا اکنون به این نتیجه نیز رسیده که با استفاده از عربستان بعنوان جرثومه فساد نمی توانند ضربه ای به ایران وارد کنند.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اظهارداشت: آمریکا دیگر آمریکای 40 سال گذشته نیست و روز به روز در حال افول و زوال است.
هاشمی افزود: بدهی های اقتصادی بیش از 800 میلیارد دلاری آمریکا و نرسیدن آنها به هدف های تعیین شده خود بخوبی نشان از ضعف و شکست آمریکاست.
وی گفت: موضوع تحریم های جدید آمریکا علیه ایران در 13 آبان امسال نشان از چالش بزرگ و عمیق بین آنها و ایران است که نتیجه این تحریم ها در 40 سال گذشته تنها عزت و سربلندی مردم ایران بوده است.
خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر ضرورت حل مشکلات اقتصادی کشور گفت: مردم از تیم جدید اقتصادی دولت که در مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفته انتظار حل فوری مشکلات این حوزه و بویژه کنترل تورم و جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز دارند
وی در ادامه با گرامیداشت 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی اظهارداشت: آمار کتابخوانی در جامعه بسیار پائین است که برای ارتقا آن باید چاره اندیشی مناسبی از سوی مسئولان ذیربط انجام شود.
هاشمی در ادامه با گرامیداشت دهه وقف گفت: وقف یک صدقه جاریه و ظرفیتی ارزشمند برای حل مشکلات حوزه های مختلف است.
وی افزود: وقف بعنوان سنتی حسنه با خیرخواهی مردم قابل گسترش است از این رو باید نسبت به ترویج آن در سطح جامعه اقدام کرد.
هاشمی در ارتباط با همایش پیاده روی اربعین نیز گفت: برگزاری این حماسه باشکوه تر از سال های گذشته که با وجود مسائل و مشکلات مالی مردم رقم خورد نشان از آغاز حرکت جهان اسلام برای جهانی شدن این دین است.
7212
***
گناوه-ایرنا- امام جمعه گناوه گفت: مردم از تیم اقتصادی جدید دولت انتظار و توقع دارند نسبت به ساماندهی و ثبات وضعیت بازار و ارز در کشور برنامه ریزی و تدبیر کند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: مسئولان مرتبط باید با نظارت و بازرسی های مداوم از بازار زمینه را برای کاهش قیمت ها و جلوگیری از گرانی اقلام ضروری مردم بویژه محصولات لبنی و غذایی فراهم کنند.
وی به دیدار رهبری با جمعی از دانش آموزان و دانشجویان بمناسبت 13 آبان اشاره کرد و گفت: آمریکا با وجود هزینه های هنگفت در منطقه نتوانسته به مقاصد شوم خود دست یابد و به تعبیر رهبر فرزانه روبه افول و زوال است.
وی اظهارداشت: تمامی کارشناسان و تحلیل گران معتقدند که آمریکا با خروج از برجام و اعمال تحریم ها علیه ایران نتیجه ای نخواهد گرفت و شکست خواهد خورد.
امام جمعه گناوه گفت: کشورهای ائتلاف غربی، عبری و سعودی بعد از گذشت 4 سال جنایت علیه مردم مظلوم یمن در باتلاقی گرفتار شدند که جز شکست هیچ دستاوردی برای آنان نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه جنگ علیه یمنی ها به مرحله ای رسیده که آمریکا و فرانسه به فکر آتش بس افتادند، افزود: امیدواریم هرچه زودتر این جنگ به نفع مردم مظلوم یمن پایان یابد.
6164
***
دیر**
امام جمعه دیر گفت: وحدت ملت و تدبیر مسئولان دشمن زبون را شکست خواهد داد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیر افزود: تحریم های دشمن چیز تازه ای نیست و تحریم ها باعث خودکفایی و تقویت روحیه استکبار ستیزی ملت شد.
وی وحدت ملت و تدبیر مسوولان در شکست برنامه های دشمن را مهم دانست و گفت: با وحدت و همدلی مردم و تدبیر مسئولان برنامه های شوم دشمن شکست خواهد خورد.
امام جمعه دیرحضور پرشور مردم در روز ١٣ آبان نشان از آگاهی و بصیرت مردم خواند و اظهارداشت: این حضور حماسی و آگاهانه نشان از دشمن شناسی مردم و بیان روحیه استکبار ستیزی ملت و مسوولان است.
وی در رابطه با هیجدهم آبان‌ماه، به‌عنوان روز ملی کیفیت گفت: در تولید و صادرات به کیفیت باید زیاد توجه شود
تا مردم از خرید کالاهای بیگانه بی نیاز شوند.
حجت الاسلام حسینی در رابطه با هفته وقف افزود: بسیاری از کارهای عام المنفعه از طریق وقف صورت گرفته است و مردم با توجه به در نظر گرفتن نیازهای جامعه برای آخرت خود وقف داشته باشند.
وی با اشاره به روز 24 آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: پدران و مادران کتاب خوب و مفید را به فرزندان خود هدیه بدهند.
7207
***
بوشهر -ایرنا - امام جمعه برازجان گفت :نتیجه چالش های 40 ساله میان آمریکا و ایران حاکی از پیروزی ملت ایران و مغلوب شدن آمریکا است .
به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های نمازجمعه برازجان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص خصومت های آمریکا با ملت ایران در این 40 ساله انقلاب افزود:عدم دستیابی آمریکا به مقاصد شومشان ،نتیجه معکوس گرفتن از تحریم ها و افول و زوال قدرت آمریکا از دلایل مغلوب شدن آمریکا در برابر ملت ایران است.
وی از دیگر دلایل شکست آمریکا در برابر ملت ایران را از بین رفتن قدرت نرم آمریکا ، ضربه خوردن قدرت سخت آمریکا و افزایش بدهی های اقتصادی و کسری بودجه و افول آمریکا در منطقه دانست.
مصلح در خصوص مقاومت و پایداری جوانان ایران اسلامی در برابر دشمنان نیز گفت : به جوانان سفارش می کنیم که نظریه مقاومت در مقابل دشمن قوی پنجه را تبلیغ و ترویج کنند .
امام جمعه برازجان افزود: بعضی فکر نکنند که چون دشمن بمب دارد ،موشک دارد ،دستگاه تبلیغاتی دارد ما باید عقب نشینی کنیم .
وی از همه ادارات و شهرداری ها و هیئت های مذهبی و رسانه ها در برگزاری مراسمات دهه محرم و صفر و پیاده روی امام رضا (ع)تقدیر کرد.
7213
***
بوشهر – ایرنا – امام جمعه کنگان استان بوشهر گفت: در شرایط کنونی ، تلاش برای کنترل تورم و حل مشکلات معیشتی مطالبه مهم مردم از دولتمردان است .
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر به مطالبات مردم از تیم جدید اقتصادی دولت اشاره و افزود: مردم انتظار دارند دولت تورم را کنترل و بی ثباتی بازار ارز و سکه را پایان دهند.
وی عنوان کرد: وزارت صنعت ، معدن و تجارت باید با کنترل بازار ، نظارت بر واردات و صادرات کالاهای اساسی ، زمینه کاهش قیمتها را فراهم کنند.
خطیب جمعه کنگان گفت: اسلام دین شادی است و مخالف شادی نیست اما برای آن حد و مرزی قائل شده که باید این حدودها را رعایت کرد.
وی تاکید کرد: امروز بهترین شادی ایجاد بستر ازدواج جوانان است که انتظار می رود ستاد ازدواج آسان در این شهرستان فعال شود.
محمودی به وضعیت ساحل کنگان و سفر هموطنان استان های همجوار به کنگان اشاره و با ابراز تاسف از وضعیت حجاب و عفاف در ساحل و هتک حرمتها توسط برخی مسافرین ، خواستار جدیت بیشتر دستگاههای مسئول و مردم نسبت به برخورد با منکرات شد.
امام جمعه کنگان بااشاره به بزرگنمایی موضوع تحریم ها توسط دشمنان اظهار داشت: ملت بزرگ ایران با پیروی از رهبری معظم انقلاب و عمل به منویات معظم له به فضل الهی از تحریم ها عبور خواهند کرد و آمریکا را به خاک مذلت خواهند کشاند.
وی افزود: استثناء کردن 8 کشور از تحریم خرید نفت ایران دلیل و گواهی بر شکست تحریم های ظالمانه است.
محمودی به پیش بینی مقام معظم رهبری در خصوص ناکامی و شکست سعودی ها در یمن اشاره و بیان کرد: درخواست و اصرار مقامات آمریکایی ، فرانسوی و دبیرکل سازمان ملل بر پایان درگیری ها در یمن نشان از اضمحلال کودک کش های سعودی و تلاش حامیانش برای خارج کردن عربستان سعودی از باتلاق یمن است.
خطیب جمعه کنگان با استناد به سخنان نورانی امام رضا (ع) در خصوص رسیدگی به فقرا و محرومان گفت: همه اعم از مردم بویژه افراد غنی و مسئولان در برابر فقرا مسئول هستند و پاس کاری کردن فقرا به این و آن ظلم به این قشر است.
محمودی به ریخت و پاش ها در برخی شرکت های منطقه اشاره و با انتقاد از این اقدامات اظهارداشت: در حالی در برخی شرکت ها (پتروشیمی ها) و درون فنس ها دهکده گردشگری دهها میلیاردی راه اندازی می کنند که برخی مردم منطقه در فقر می سوزند.
وی با گرامیداشت هفته وقف گفت: فرهنگ و سنت حسنه وقف باید احیا شود.
محمودی تصرف غیر مجاز در امور وقف را حرام شرعی دانست و بیان اینکه برخی ادارات در شهرستان با پرداخت نکردن حقوق موقوفات به فقرا ظلم می کنند گفت: بر اساس گزارش ها اوقاف و امور خیریه 180 میلیارد در شهرستان کنگان مطالبه دارد.
وی با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و ضرورت توجه به فرهنگ کتابخوانی اظهارداشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و ترویج و نهادینه شدن فرهنگ مطالعه ، دفتر امام جمعه با همکاری آموزش و پرورش نسبت به برگزاری مسابقه کتابخوانی بین دانش آموزان مانند سالهای گذشته اقدام خواهد کرد.
7208/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال