هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

افزایش بی‌رویه بهای بلیت هواپیما در جزیره خارگ

بوشهر- پایگاه خبری - تحلیلی خلیج فارس مطلبی با عنوان 'افزایش بی‌رویه بهای بلیت هواپیما در جزیره خارگ' و مشکلات ایجاد شده برای مردم بومی این جزیره در انتقال بیماران خود به مرکز کشور منتشر کرده است.

در ادامه مطلب خلیج فارس آمده است:براساس این گزارش، باتوجه به شرایط خاص جزیره خارگ فاصله طولانی خارگ تا تهران نیاز به استفاده از پرواز برای مراجعات مردم به تهران را بیشتر کرده است چرا که طی این مسیر طولانی به صورت زمینی و دریایی برای مردم سخت است و خصوصا برای بومیان جزیره خارگ که بیمار هستند، استفاده از پرواز ضروری است، بطور مثال پرواز رفت و برگشت تهران برای یک خانواده سه نفره بیش از 30 میلیون ریال خواهد شد و مطمنا از وسع خانواده های بومی این جزیره خارج است.
این موضوع باعث نارضایتی اهالی بومی شده است و خواسته به حق اهالی شریف جزیره خارگ حضور شرکت های دولتی و خصوصی دیگر و خارج از قراردادهای چارتری می باشد،متاسفانه پرنسل شرکت های مذکور بصورت رایگان و باتوجه به قرارداد منعقده از پروازها استفاده می کنند و خریداران اصلی بلیط های آزاد اکثرا بومیان جزیره خارگ هستند.
متاسفانه جزیره خارگ استان بوشهر به خطوط مختلف هوایی کشور نیز متصل نیست و نیاز است که خدمات پروازی به صورت مناسب و با قیمت معقول به مردم ارائه شود تا مردم به خوبی از این ظرفیت بهره‌مند شوند.
با بررسی که توسط خبرنگاران این پایگاه خبری صورت گرفته است تا ارسال این گزارش، بلیط بوشهر به تهران بین 227هزارتومان تا 261 هزارتومان خرید فروش و عسلویه به تهران بین 240 هزارتومان تا 260 هزارتومان قیمت گذاری شده است، حدالقل کار ممکن شناور و متنوع سازی قیمت بلیط طبق مصوبات مجلس(دستورالعمل بند ب ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه) می باشد.
حال پرسش اصلی این است که قیمت بلیت هواپیما در سبک جدید چگونه محاسبه می‌شود. در پاسخ باید گفت مطابق دستورالعمل یکسان تدوین شده، برای قیمت بلیت هر مسیر هفت رده یا کلاس در نظر گرفته شده که با حروف انگلیسی به ترتیب: M، Y، Q، E، V، C و J مشخص می‌شود که هیچکدام از این موارد به دلیل چارتری بودن پروازها در جزیره خارگ رعایت نمی شود.
افزایش بی‌رویه قیمت بلیت پروازهای مسیر خارگ به شهرهای دیگه کشور بارها مورد اعتراض مردم واقع شده است و مردم انتظار دارند که مسئولان و الخصوص شواری شهر خارگ به موضوع ورود کرده و قیمت‌ها را ساماندهی کنند.
باید دید شرکت های نفت فلات قاره و شرکت پایانه های نفتی ایران در آینده چه نرخی برای پروازهای چارتری خود اعلام خواهند نمود.
7212/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال