آب خلیج فارس سال آینده به سه استان کشور می رسد

بوشهر- ایرنا- عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: با کنسرسیومی متشکل 9 بانک کشور و سرمایه گذاری 18 هزار میلیارد ریال آب خلیج فارس با احداث خط لوله به استان های یزد، کرمان و سپس به اصفهان انتقال می یابد.

به گزارش ایرنا، محمود شایان روز یکشنبه در آئین تکریم و معارفه رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان بوشهر افزود: هم اکنون با فعالیت سندیکایی این بانک ها پروژه نصب دستگاه های شیرین سازی آب دریا در این استان ها به اتمام رسیده است.
وی بیان کرد: با اجرای پروژه های خط انتقال و دستگاه های پمپاژ آب در 10 ماه آینده آب دریای خلیج فارس به استان های اصفهان، کرمان و یزد می رسد.
شایان ادامه داد: در این ارتباط سه شرکت بزرگ استان کرمان سهامدار یک شرکت جدید برای اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس به سه این استان شده اند.
وی افزود: اجرای این پروژه می تواند نقش تاثیرگذاری در تامین آب بخش های کشاورزی، شرب و صنعت استان های اصفهان، کرمان و یزد داشته باشد.
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران یادآور شد: مساله امروز کشور کم آبی است که در این ارتباط همگان به سهم خود باید برای برطرف شدن آن تلاش کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با استان بوشهر گفت: در این استان با توجه به ظرفیت های موجود می توانیم فعالیت بیشتری نسبت به گذشته داشته باشیم.
در این آیین از زحمات کریم ریگی زادگان رئیس سابق اداره امور شعب بانک ملی در استان بوشهر در مدت 48 ماه خدمت خود تقدیر و داریوش زراعت گر به عنوان رئیس جدید این اداره در استان بوشهر معرفی شد.
7212/6043

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال