تصویب منطقه آزاد هدیه دولت و مجلس به مردم بوشهر است

بوشهر- ایرنا - استاندار بوشهر گفت: تصویب منطقه آزاد تجاری بوشهر با همراهی نمایندگان بعنوان هدیه دولت و مجلس برای این استان رقم خورده است.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند پنجشنبه شب درنشست شورای اداری استان بوشهر با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری افزود: تحقق این مهم به نوعی تحقق یکی از وعده های مهم سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر نیز است که با اجرایی شدن دستاوردهای خوبی برای توسعه و شکوفایی رقم می خورد .
وی اظهارداشت:در قالب توافق نامه ای بین استانداری و کمیته امداد مهرماه امسال عملیات اجرایی احداث یکهزار واحد مسکونی برای مددجویان این استان آغاز می شود.
گراوند یادآورشد:همچنین در قالب این توافق طرفین هر کدام 25 میلیارد ریال اعتبار برای تامین جهیزیه و کمک هزینه ازدواج برای زوج های نیازمند لحاظ کردند.
وی در ارتباط با پروژه راه آهن بوشهر-شیراز نیز گفت: امیدواریم این پروژه ارزشمند آبان ماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز شود.
استاندار بوشهر اظهارداشت: این پروژه در توسعه و عمران کشور و بویژه استان بوشهر نقش قابل توجهی دارد که با همراهی نمایندگان استان و بویژه کمیسیون های بودجه و عمران مجلس در مسیر تحقق قرار گرفته است.
گراوند یادآورشد: بوشهر بعنوان دروازه تجارت نیاز جدی به اتصال به شبکه ریلی دارد که انتظار می رود با ادامه حمایت ها مسیر اجرای راه آهن این استان همچنان به جلو برود.
وی در ارتباط با موضوع تامین آب استان بوشهر نیز گفت: با وزارت نیرو رایزنی های لازم صورت گرفته تا از هم اکنون با تسریع روند احداث آبشیرین کن های مشکلی برای تامین آب مردم این استان در تابستان آینده نداشته باشیم.
استاندار بوشهر ادامه داد: در این راستا تحقق ارز 42 هزار ریالی دولتی برای احداث آب شیرین کن های استان های ساحلی و بویژه بوشهر امری ضروری است.
گراوند در بخش دیگری از صحبت های خود اظهارداشت: دشمن با مانع تراشی خود در سعی در توقف حرکت توسعه ای ایران اسلامی دارد که این سیاست با تدبیر و هوشمندی مردم و مسوولان راه به جایی نخواهد برد.
وی تاکید کرد: با راه اندازی جشنواره ای از افتتاح پروژه ها در دهه فجر در ایران و بویژه بوشهر به دشمن ثابت می شود که آنها قادر به ایجاد مانع فراروی توسعه ایران اسلامی نیستند.
استاندار بوشهر در ادامه با بیان اینکه 61 درصد اقتصاد استان بوشهر در حوزه خدمات است اظهار داشت: بخشی از این اقتصاد مبتنی بر دریا است که انتظار می رود در این بخش سوخت مورد نیاز شناورها فراهم شود.
وی گفت: در این حوزه برای مسیر آب های داخلی نرخ سوخت دولتی محسوب شده که انتظار داریم با هدف رونق فعالیت های این بخش در مسیر آب های بین المللی نیز ارز مورد نیاز سوخت آنها با نرخ دولتی تامین شود.
گراوند ادامه داد: در ارتباط با برخی اقلامی که واردات آنها ممنوع اعلام شده برخی از این کالاها در سطح کشور تولید نمی شود که با این شرایط بازنگری در وضعیت آن ضروری است.
وی افزود: در ارتباط با صادرات آبزیان استان بوشهر (میگوی پرورشی) با توجه به اینکه حجم آن حدود 50 میلیون دلار و اندک است انتظار داریم با هدف کمک به صادر کنندگان ارز برگشتی حاصل از صادرات خارج از فرایند ثبت در سامانه های پیش بینی شده به دست صادر کنندگان برسد.
استاندار بوشهر همچنین با اشاره به رونق تولید در این استان یادآورشد: بوشهر در شاخص رونق تولید از رتبه 28 به 23 کشور ارتقا پیدا کرده و در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز خود را در بین استان های دسته اول کشور قرار داده است.
وی در ارتباط با ضریب گازرسانی استان بوشهر نیز گفت: از زمان آغاز بکار دولت های یازدهم و دوازدهم تاکنون ضریب گازرسانی استان بوشهر در مناطق شهری از 78 به 99 و در مناطق روستایی این ضریب از 44 به 97 درصد ارتقا یافته است.
استاندار بوشهر در ارتباط با شمار بانوان بوشهری بکارگرفته در سمت های مدیریتی نیز گفت: در دولت یازدهم شمار بانوان در مدیریت های پایه و میانی استان بوشهر 27 نفر بود که این آمار در دولت دوازدهم به 34 نفر افزایش یافته و در آینده نزدیک نیز شمار دیگری به آن افزوده می شود.
گراوند در ارتباط با وضعیت آلایندگی عسلویه نیز گفت: انتظار می رود وزیر نفت با حمایت ویژه خود زمینه مهار آلودگی های موجود در منطقه را فراهم کند.
7212/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال