شمار آهوان پناهگاه حیات وحش خارگ افزایش یافت

بوشهر- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: براساس سرشماری تابستانه شمار آهوان پناهگاه حیات وحش جزیره خارگ در مقایسه با سال گذشته 15 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، حسین دلشب روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این آماربرداری برای برآورد آخرین تغییرات جمعیتی آهوان جزیره پس از زادآوری بهاره در سال جاری با همکاری کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان و محیط بانان پناهگاه حیات وحش خارگ انجام شد.
وی بیان کرد: براساس این آمارگیری تعداد آهوان جزیره خارگ 811 راس شمارش شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر یادآورشد: در سال های اخیر با تلاش کارکنان اداره حفاظت محیط زیست خارگ، همراهی و همکاری مردم دوستدار طبیعت و شرکت های مستقر در خارگ جمعیت این گونه رو به افزایش است.
دلشب ادامه داد: با توجه به افزایش جمعیت آهوان نسبت به فضای موجود و توسعه واحدهای صنعتی به منظور جلوگیری از بروز بیماری های واگیردار و کاهش تلفات جاده ای نیاز است که با انجام طرح کنترل جمعیت این گونه، تعدادی از این آهوان از جزیره خارج شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: آهو شاخص ترین زیست مند این پناهگاه است و اهمیت بالای زیست محیطی و اجتماعی برای علاقمندان محیط زیست طبیعی و عموم مردم ساکن در این جزیره دارد.
جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور در فاصله 57 کیلومتری غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است.
7212/6043**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال