هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

احتکار زیرگوش مسوولان بوشهری

بوشهر- پایگاه خبری - تحلیلی سوک در بررسی میدانی از گرانی اجناس در بازار بوشهر مطلبی با عنوان احتکار زیر گوش مسوولان صنعت ، معدن ، تجارت و تعزیرات حکومتی را منتشر کرده است.

در ادامه مطلب سوک آمده است، این روزها همزمان با سراسر کشور در حالی قیمت آهن آلات در بوشهر سر به فلک کشیده که تخلفات محرز در این بازار از دید مسئولان پنهان باقی مانده است.
بر اساس این گزارش، جدا از قیمت های نجومی در مصنوعات فلزی با موضوعی به نام احتکار آهن الات در بوشهر مواجه هستیم و در حالی که انبارهایی در محدوده حاشیه شهر بوشهر از وجود آهن الات مملو و سرشار است در بازار بوشهر با کمبود مواجه و گسترده روبرو هستیم.
اگر این روزها به دلیل نیاز به ساخت و ساز گذرتان به بازار آهن الات در بوشهر خورده باشد و شانس با شما یاری کند که بتوانید نیازهای آهنی خود را برآورده سازید در کنار گران فروشی با کم فروشی هم مواجه خواهید شد.
در حالی که آهن فروشان یک میلیگرد 16 را تا 20 کیلو گرم محاسبه می کنند اما ارزش وزنی آنها به دلیل شرایط غیر استاندارد تولید گاهی بین 18 تا 19 کیلو بیشتر نبوده و شما ناچار هستید به ازاء هر شاخه با قیمت روز گذشته بین 5 تا 10 هزارتومان بیشتر خرید کنید.
همین شرایط برای میلگرد 14 و سایر سایزهای دیگر نیز وجود دارد و درحالی که یک شاخه میلگرد 14 دارای وزن 12کیلو و 800 گرم است اما آهن فروشان تا 14 کیلو و 700 گرم برای شما وزن تعریف می کنند.
با این شرایط خیلی از آهن فروشان که درهفته گذشته با متوسط کیلویی 3100 تومان آهن می فروختند از روز گذشته و با قرار گرفتن آهن به ازاء هر کیلو 5200 تومان، با آن نوع کم فروشی ذکر شده حاضر به فروش نیستند و انبارها را درسطح مرکز و سایر شهرستان های استان پر کرده تا با نوعی احتکار در هفته های آینده گران تر بفروشند.
اگر ادارات صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی در کنار اتاق اصناف که به لحاظ قانونی می توانند برای کنترل بازار و حمایت از مصرف کنندگان واقعی با موضوع احتکار و گران فروشی مبارزه کنند، خود را درگیر موضوع نمی کنند انتظار می رود که دادستانی به عنوان مدعی العموم ورود کرده و اجازه ندهد که در این وضعیت نابهنجار، بیش از این حقوق مردم سلب و به نام پیش درآمد تحریم های جدید، خون مردم توسط زالوصفتان فرصت‌طلب مکیده شود.
البته این نوع گران فروشی نه در بازار آهن الات که تقریبا در سایر بازارها نیز به وفور دیده می شود و در استانی با ظرفیت جمعیتی یک میلیون و 80 هزار و سطح محدود جغرافیایی به نظر می رسد کنترل بازار چندان هم سخت نباشد.
6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال