30درصد اعتبارات بوشهر دربافت های فرسوده هزینه می شود

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهرگفت:دستگاههای اجرایی موظف اند 30 درصد اعتبارات عمرانی را به احیا و عمران بافت های ناکارآمد و فرسوده استان تخصیص دهند.

به گزارش ایرنا،عبدالکریم گراوند روز جمعه درنشست ستاد بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد استان بوشهر افزود: 50 واحد مسکونی با هدف بازآفرینی و احیا بافت تاریخی شهر بوشهر اجرایی شده که سرعت بخشی در اجرای این طرح ضروری است.
وی تاکید کرد:برای احیا بافت‌های فرسوده و ساخت مسکن دراین بافت‌‌ها تسهیلات ویژه مصوب و تخصیص یافته است.
استاندار بوشهرگفت: در راستای حمایت از ساکنان بافت های فرسوده تخفیف عوارض شهرداری برای بازآفرینی بافت‌های یادشده ضروری است.
گراوند بیان کرد:بافت تاریخی و فرسوده بوشهر به عنوان هویت این استان از ظرفیت بالایی برخوردار است وباید برای توسعه زیرساخت‌های آن از جمله اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب با مشارکت دستگاه‌های ذیربط اقدامات لازم انجام شود.
استاندار بوشهر اظهارداشت:استفاده از ظرفیت‌های مردمی نقش مهمی در بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده استان دارد.
وی یادآورشد:باتوجه به تدوین سند بازآفرینی محله های مختلف بافت فرسوده باید بر اساس آن در یک برنامه زمان‌بندی طرح‌های مورد نظر اجرایی و عملیاتی شود.
استاندار بوشهر گفت: تاسیس واحد آتش نشانی و راه اندازی مرکز مقابله با پرتوهای هسته ای و در محله های جنوبی شهر بوشهر که از مطالبه های مردمی است باید در دستور کار دستگاههای متولی قرار گیرد.
وی یادآورشد:برای اجرای طرح احیا و بازآفرینی محله های بافت فرسوده باید به صورت جهادی در راستای آرامش و آسایش مردم اقدام کرد.
6047/6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال