تجهیز شناورهای بوشهر به سامانه موقعیت یاب ضروری است

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: براساس مصوبه جدید دولت در زمینه ساماندهی کالای همراه ملوان (ته لنجی) تجهیز شناورهای سفاری استان به سامانه موقعیت یاب (جی.پی.اس ) ضروری است.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند بعد از ظهر سه شنبه در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: ارائه سوخت با قیمت دولتی به شناورها از جمله بندهای مصوبه جدید کالای همراه ملوان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: افزایش سهم واردات کالای بدون عوارض و حقوق گمرکی از 100 به 150 میلیون ریال در هر سفر برای ملوانان از جمله دیگر بندهای مصوبه کالای همراه ملوان است.
گراوند بیان کرد: برای رونق بیشتر تجارت معافیت 20 درصدی، تخفیف سود بازرگانی و گمرکی در استان بوشهر به وارد کنندگان کالا از کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان تعلق می‌گیرد.
وی گفت: گمرک باید پروانه کالاهایی که بر اساس آئین‌نامه کالای همراه ملوان ترخیص می‌شوند را صادر تا در جابه‌جایی کالا دچار مشکل نشوند.
گراوند تاکید کرد: کالاها و اجناسی که از گمرک ترخیص می‌شوند باید فاقد هر گونه تخلف باشند.
استاندار بوشهر گفت: با نصب دستگاه جدید ایکس‌ ری در گمرک بوشهر ارائه خدمات به بازرگانان و صاحبان کالا با سرعت بیشتری انجام و مشکلات گلوگاه‌های خروجی استان برطرف می‌ شود.
گراوند بر ضرورت تشکیل کارگروه تخصصی برای ارائه راهکار لازم در روان سازی خدمات به بازرگانان و صاحبان کالا تاکید کرد.
وی گفت: برای اینکه کالاهایی که از گمرک خارج می‌شوند در گلوگاه‌ها دچار مشکل نشوند نمایندگانی از گمرک و تعزیرات حکومتی در گلوگاه‌ها مستقر می شوند.
7212/6047

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال