هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

شهر بدون شهردار

بوشهر- ایرنا- پایگاه خبری - تحلیلی سپاس مطلبی با عنوان چه کسی باید پاسخ دهد؛پروژه ای که درشهر بدون شهردار بازگشایی و خبری از تکمیل آن نیست را منتشر کرده است.

به گزارش سپاس؛ جمعیت شهر بوشهر روزانه در حال افزایش است و چهارراه ها نمی توانند حجم ترافیک را مدیریت کنند که نیاز است مسئولین برای رفع مشکلات ترافیکی در مرکز استان تدبیری جدید بیاندیشند تا شهر با کمترین هنجارهای اجتماعی و آلودگی هوا روبرو شود.
ایجاد ترافیک و شلوغی در مناطق جنوب به دلیل شرایط آب و هوایی بیشترین تاثیر بر رفتارهای انسانی خواهد داشت که نمونه آن می توان به پرخاشگری، افزایش بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود.
یکی از راه های مبارزه با ترافیک ایجاد گذرها و پل های طبقاتی در شهر هاست که جایگزین چهارراه ها و چراغ قرمزها است.
ابتدای سال جاری پروژه تقاطع غیر همسطح مرکز استان که نیمه تمام بود توسط مسوولان برای کنترل ترافیک بازگشایی شد که بعد از پایان تعطیلات نوروزی پروژه تکمیل و افتتاح شود.
پروژه نیمه تمام که سالها مردم شهر بوشهر در انتظار ایجاد تقاطع غیر همسطح میدان آزادی بودند که به بهانه نوروز بازگشایی شد در حال حاضر خبری از ادامه روند اجرایی این پروژه نیست و انگار این پروژه برای تکمیل و بهره برداری نیاز به تغییر چندین دولت دارد.
امکان دارد این پروژه به سرنوشت بسیاری از طرح هایی که کلنگ زنی می شوند و بدون روبان به بهره برداری می رسند دچار شود.
این طرح که زمان های بسیاری برای بهره برداری آن تعیین شده بود اما با گذشت بیش از 4 سال هنوز تکمیل نهایی نشده است و مشکلاتی برای شهروندان بوشهری و گردشگران ایجاد کرده است.
پیمانکاران که برای تکمیل پروژه نیاز به مصالح ساختمانی داشته اند، مصالح های ساختمانی را در حاشیه های خیابان رها کرده که موجب بروز تصادفات احتمالی خواهد شد.
این پروژه که با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد تومان بازگشایی شده است و هنوز به بهره برداری نرسیده است به گونه ای است که ایرادات فنی بسیار زیادی دارد و تاکنون برخی از اعضا شورای شهر بوشهر نسبت به این ایرادات مسایلی را در جمع خبرنگاران عنوان کرده اند.
حال باید منتظر ماند که شهردار مرکز استان بوشهر چه کسی خواهد شد و مسوولان این پروژه را کی به بهره برداری خواهند رساند و روبان قرمز برش خواهد خورد.
*مرکز استان نیاز به ایجاد یک تقاطع غیر همسطح دیگر دارد
در مرکز استان بیشترین حجم ترافیک فعلی در میدان شهید مطهری است که از طرفی به بزرگراه امام علی(ع) و از طرفی به اتوبان طالقانی و از طرفی دیگر به سمت تقاطع غیر همسطح آزادی و از طرف دیگر به سمت میدان امام خمینی(ره) متصل می شود.
شهروندان برای ورود و خروج از شهر باید یک نیم دور به سمت میدان شهید مطهری داشته باشند تا بتوانند سیر مسیر کنند.
این میدان در بسیار از ساعات روز با ترافیک بسیار زیاد روبرو می شود که از حوصله شهروندان و مهمانان خارج است.
مسوولان برای کنترل ترافیک شهری باید از فضاهایی که در مالکیت دولتی است استفاده کنند و با چشم انداز به آینده از بحران ترافیک و آلودگی شهری جلوگیری کنند.
البته مطالعه و کلنگ زنی این طرح زمانی باید آغاز شود که پروژه های عمرانی دیگر به بهره برداری رسیده باشد نه اینکه این پروژه نیز کلنگ زنی و افتتاح آن مانند برخی از پروژه ها به اغما برود.
6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال