بوشهر 85 درصد برنامه های پایتخت کتاب ایران را اجرا کرده است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: شهر بوشهر در دوره سوم طرح پایتخت کتاب ایران با برنامه های نو و خلاقانه به این عنوان دست یافت که تاکنون بیش از ٨٥ درصد برنامه ها در این زمینه را اجرا کرده است.

به گزارش ایرنا، حمیده ماحوزی روز یکشنبه در نشست شورای پژوهشی پایتخت کتاب ایران افزود:در دوره چهارم این طرح نیز سه شهر از استان بوشهر شامل برازجان، خورموج و کنگان در بین ٢٠ نامزد نهایی قرار دارند.
وی اضافه کرد: این اتفاق برای دومین سال پیاپی برای یک استان نشان علاقه مردم آن به امر کتاب و کتاب خوانی است.
ماحوزی ادامه داد: در این ارتباط همکاری و هماهنگی شهرداران استان بوشهر با اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها خوب است و این می تواند باعث دلگرمی در میان مسئولان شود.
وی بیان کرد: برای بررسی برنامه کتابخوانی در سه شهر اهواز، نیشابور و بوشهر قرار است بزودی نشستی با حضور مدیران این سه شهر برگزار شود تا این طرح با قوت در شهرهایی که تاکنون موفق به کسب عنوان پایتخت شده تداوم داشته باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: کتاب با توجه به اهمیت و ارزشی که دارد شناسنامه و هویت یک ملت است و به همین دلیل امروز در جامعه نیازمند بودن به کتاب باید بیش از پیش مورد اهمیت قرار گیرد.
وی بیان کرد: گسترش کتاب خوانی در بین افراد جامعه ضروری است زیرا با ترویج این مهم می توان باعث توسعه فرهنگ در جامعه شد.
ماحوزی افزود: در این ارتباط طرح پایتخت کتاب ایران یک برنامه فرهنگی شایسته است که عمده مزیت آن امکان انتخاب کسب این عنوان توسط شهرهای کوچک است.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال