هدیه 850 میلیارد ریالی خیران به دانش آموزان بوشهر

بوشهر-ایرنا- معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: خیران مدرسه ساز امسال 850 میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز 71 مدرسه در این استان کمک کرده اند.

به گزارش ایرنا، حسن رفعت روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی مدرسه سمیه شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی افزود: از این میزان کمک خیران 560 میلیارد ریال به تکمیل 33 مدرسه در دست ساخت اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون 38 مدرسه با اعتبار 290 میلیارد ریال با مشارکت خیران مدرسه ساز در استان بوشهر احداث، تجهیز و به بهره برداری رسیده است.
رفعت ادامه داد: مدرسه سمیه از مدارس فرسوده و تخریبی شهر خورموج بود که امروز عملیات اجرایی نوسازی آن با اعتبار 25 میلیارد ریال با مشارکت 'حسین زارعی' یکی از خیران مدرسه ساز شهرستان دشتی آغاز شد.
وی تاکید کرد: این مدرسه در زمینی به مساحت سه هزار و 500 متر مربع با زیربنای یکهزار 400 متر مربع ساخته می شود.
سرپرست فرمانداری دشتی نیز روز چهارشنبه در همایش تجلیل از خیران مدرسه ساز این شهرستان گفت: در چهار سال گذشته 150 کلاس فرسوده در در دشتی نوسازی شده است.
عبدالله نادری افزود: خیران مدرسه ساز کمک بسیار بزرگی به دولت برای ساخت، نوسازی و تجهیز مدارس در شهرستان دشتی انجام داده اند.
وی اضافه کرد: با وجود همه این خدمات و تلاش های صورت گرفته هنوز 50 کلاس فرسوده در شهرستان دشتی وجود دارد که برای نوسازی آنها نیازمند همکاری و مشارکت بیشتر خیران مدرس ساز هستیم.
سرپرست فرماندار دشتی گفت: در سال جاری 83 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای توسعه و نوسازی و تجهیز فضاهای آموزشی در این شهرستان تصوب شده که امیدواریم این اعتبار در سال آینده افزایش یابد.
در این همایش از خیران مدرسه شهرستان دشتی تجلیل شد.
شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/6043**
خبرنگار: علی اشکو** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال