سهم 61 درصدی اصناف از اشتغال استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: هم اکنون 61 درصد فرصت های اشتغال در این استان مربوط بخش خدمات است و اصناف است و این میزان در بخش های صنعت و کشاورزی به ترتیب 24 و 15 درصد است.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز شنبه در نشست با مجمع امور صنفی استان بوشهر با تاکید بر بررسی و ارائه راهکار برای حل مشکلات کسب و کار در حوزه اصناف افزود: اصناف نقشی مهم و تاثیرگذار در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارند که توجه به رونق این حوزه در اولویت استان است.
وی بیان کرد: وقتی معیشت یک سوم جمعیت استان بوشهر تحت پوشش حوزه اصناف است این مهم بخوبی جایگاه این نوع کسب و کار را در استان بوشهر نشان می‌دهد.
گراوند با تاکید بر مشارکت برای تحقق سیاست‌های مجمع امور صنفی استان بوشهر بیان کرد: استفاده از مشورت و نظر اعضای اتاق اصناف در شهرستان‌ها برای ایجاد نمایشگاه‌ها و ساماندهی دست فروشان مهم و ضروری است.
وی با اشاره به ضرورت نظارت اعضای مجمع امور صنفی استان بوشهر بر بازار و قیمت کالاها تاکید کرد: قیمت برخی کالاها در شهر بوشهر نسبت به دیگر نقاط بیشتر است که بخشی از این افزایش ناشی از هزینه حمل و نقل و دور بودن از مرکز تولیدی است.
گراوند، با تاکید بر ساماندهی فعالیت دست فروشان و فروشندگان دوره‌گرد گفت: دستفروشی پدیده‌ای است که در سایر نقاط جهان وجود دارد که باید فعالیت آنان ساماندهی شود.
وی ادامه داد: اصناف در ارائه خدمات به مردم باید رضایت‌مندی آنان مد نظر داشته باشند و در این عرصه هزینه‌های جانبی مرتبط با فعالیت اصناف باید کاهش یابد.
گراوند با تاکید بر توجه به معیشت مرزنشینان گفت: در فعالیت ملوانان باید تلاش شود نیازمندی‌های جامعه مورد توجه قرار بگیرد تا زمینه رونق اقتصادی در این عرصه بیش از پیش توسعه یابد.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال