درخشش 2 باشگاه کتاب خوانی بوشهر در کشور

بوشهر- ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: دومین دوره جام باشگاه‌های کتاب خوانی کودکان و نوجوانان کشور با درخشش 2 باشگاه کتاب خوانی این استان همراه شد.

آنیتا مظفری روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: در ارزیابی صورت گرفته در بخش فیلم کوتاه موبایلی معرفی کتاب 'نیایش برنس' از باشگاه 'بابونک' شهربرازجان استان بوشهر، به‌عنوان برگزیده و از 'دلارام ابراهیمی' باشگاه ' پیام انقلاب' بوشهر به عنوان باشگاه برتر تجلیل شد.
وی بیان کرد: استان بوشهر از لحاظ آماری با ثبت بیش از یکهزار و 300 باشگاه کتاب خوانی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داد.
مظفری ادامه داد: همچنین این استان 500 باشگاه ثبت نشده دارد که روند ثبت آنها در دست اجراست.
وی افزود: باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان شامل گروه های کتاب‌ خوان 12نفره کودکان و نوجوانانی هستند که برای خواندن یا مبادله کتاب زیر نظر یک مربی فعالیت می کنند و ضمن کتاب خوانی، آموزش نویسندگی و نقد و بررسی کتاب و نوشتن نامه به نویسنده کتاب را نیز انجام می‌ دهند.
شهر بوشهر، به‌ سبب برنامه‌های نوآورانه، مشارکت ‌جویانه و منسجم و استفاده از ظرفیت‌های صنعتی، فرهنگی و هنری در تدوین برنامه‌های ویژه پایتخت کتاب ایران و حمایت از طرح‌های ترویج کتاب‌ خوانی پارسال به‌عنوان سومین پایتخت کتاب ایران معرفی شد.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال