روزقدس، روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین

بوشهری ها: فلسطینی ها را تنها نمی گذاریم

بوشهر- ایرنا - شماری از شرکت کننده در راهپیمایی روز جهانی قدس در بوشهر اعلام کردند: امروز ما آمده ایم بگوئیم ملت فلسطین تنها نیست و قدس بعنوان قبله نخست مسلمانان مربوط به همه مسلمانان عالم است.

آنان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا یادآورشد:آمده ایم همراه و همصدا با دیگر مسلمانان در روز قدس به عنوان رستاخیز جهانی علیه جنایت های رژیم صهیونیستی یکصدا فریاد مرگ بر اسراییل و استکبار سردهیم.
به اعتقاد شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس در بوشهر؛ روز قدس سمبل نمایش وحدت ، همدلی و همزبانی همه مردم آزادیخواه و حق طلب جهان است.
یک جوان بوشهری در حالی که پلاکاردی با مضمون مرگ بر اسرائیل در دست داشت گفت: فساد و جنایتهای رژیم اشغالگر قدس مرز نمی شناسد و تمام سطح جغرافیای جهان امروز با چالش ظلم و جنایت صهیونیست بین الملل روبرو است.
علی مظفری افزود: همه کشورهای دنیا و به خصوص در خاورمیانه به نحوی با تعرض سخت و نرم نظامی، سیاسی، اقتصادی و علم و فناوری رژیم اشغالگر قدس مواجه هستند.
پیرمردی که عصا در دست داشت نیز گفت: امروز آمده ام تا بگویم ملت ایران و همه مسلمانان در استانه چهار دهه از فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی در خصوص نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بعنوان روز جهانی قدس هنوز خسته نشده و این روز را تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی با اقتدار برگزار می کنیم.
عباسعلی امیری افزود: حضور پرشور مسلمانان در روز جهانی قدس سکوت، رکود و حمایت مجامع جهانی از رژیم نامشروع صهیونیزم را محکوم می کند.
یکی دیگر از شهروندان بوشهری نیز اضافه کرد: مبارزه با رژیم اشغالگر قدس مبارزه بنیادین با تمام مظاهر فساد بین المللی است که اگر این مبارزه انجام نشود این فساد و شراراتها دامن گیر همه جهان می شود.
غلامرضا یاوری افزود: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از قرآن، سیره رسول خدا و مکتب امیرالمومنین علی (ع) است و یکی از آموزه های این مکتب حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم است در همین راستا ما نیز همسو با همه مسلمان امروز برای دفاع از ملت مظلوم حاضر شده ایم.
خانمی که در گرمای 40 درجه درحالی که نوزادی در آغوش داشت نیز گفت: آرمان مردم فلسطین رهایی از ظلم و نابودی رژیم اشغالگر قدس و حاکمیت مردم فلسطین است و انقلاب اسلامی ایران نیز همین آرمان را دارد.
زهرا میرشکاری افزود: امام راحل با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روزجهانی قدس، آرمان فلسطین را زنده کرد.
وی تاکید کرد: روز قدس، روز اعلام مقاومت و پایداری در برابر ستم های آمریکا و اسرائیل در جهان است
یکی دیگر از شهروندان بوشهری نیز گفت: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس بیانگر این است که این روز فراموش شدنی نیست زیرا فراموشی روز قدس آرزوی دشمنان اسلام است.
علی حسن زاده افزود: بر امام راحل درود می فرستم که با هوشیاری و بیداری توانست با اعلام روز قدس جنایت های رژیم صهیونیست و اشغالگر اسرائیل را به مردم جهان نشان دهد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت:مردم روزه دار و خداجوی این استان همزمان با دیگر مسلمانان و آزادیخواهان جهان در 33 شهر و روستای این استان در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.
نصرالله شفیعی افزود: این آیین سیاسی و دشمن شکن در شهر بوشهر ساعت 11 آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان از خیابان امام مقابل بانک صادرات تا مصلی نماز جمعه برگزار شد.
وی یادآورشد: سخنران این مراسم در بوشهر سردار رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس کشور و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
شفیعی گفت: تنها راه آزادی قدس شریف و بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان وحدت جهان اسلام و اعتراض جهانی نسبت به رژیم صهیونیستی است.
وی افزود:اگر روز قدس در سطح بین الملل به خوبی برگزار و همه ملتها شعار مرگ بر اسرائیل را سردهند این روز مقدمه ای برای سست شدن و فروپاشی پایه های حاکمیت رژیم اشغالگر قدس خواهد بود.
شفیعی تصریح کرد: رژیم اشغالگر قدس به ناحق سرزمین آبا و اجدادی ملت فلسطین را غصب کرده و بیش از 60 سال است که بیشترین جنایتها و کشتارهای وحشیانه را بر ملت مظلوم فلسطین روا می دارد.
وی گفت: حمایت از فلسطین و قدس با آرمان های انقلاب اسلامی گره خورده است و انقلاب اسلامی بدون حمایت از قدس شریف معنا نمی شود.
شفیعی با اشاره به تاثیر حضور مردم در روز جهانی قدس تصریح کرد: حساسیت رژیم اشغالگر قدس نسبت به روز جهانی قدس با ایجاد و تشدید محدودیتها در این روز مشخص می شود.
6047/ 6045

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال