معاون استانداربوشهر:پنجره واحد تجارت فرامرزی زمینه ساز صرفه جویی است

بوشهر- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر گفت: پنجره واحد تجارت فرامرزی زمینه ساز ارتباط دستگاه های اجرایی و صرفه جویی در هزینه و وقت است.

به گزارش ایرنا ،سعید زرین فر در آئین تودیع و معارفه ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر افزود: گمرک کشور باید به دنبال ایجاد زیر ساخت های مناسب برای کاهش هر گونه هزینه در زمینه تجارت بوده تا روند اجرای کارها سریع تر صورت بگیرد.
وی اظهار کرد: استان بوشهر دارای قدمت تاریخی در زمینه تجارت بوده و می طلبد توجه بیشتری صورت بگیرد.
زرین فر با اشاره به اینکه با توجه به شرایط اقتصادی استان ، استاندار بوشهر به دنبال ایجاد منطقه آزاد دراین بندر است ،اضافه کرد: همچنین حمل و نقل ریلی (راه آهن) و بزرگراه شیراز – بوشهر نیز از دیگر موضوع های در دست پیگیری مدیریت ارشد استان است.
زرین فر بیان کرد : 13 گمرک در استان بوشهر فعالیت دارند که تنها سه گمرک دارای زیر ساخت های مناسب برای فعالیت است.
معاون استاندار بوشهر ادامه داد: با توجه به اینکه شغل یک چهارم مردم استان با دریا ارتباط دارد، می طلبد که توجه بیشتری از طرف مسئولان مرتبط کشوری به این مناطق صورت بگیرد.
رئیس اتاق بازگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بوشهر نیز گفت: سامانه جامع کمرک دارای اشکالاتی است که اغلب با قطع و وصل شدن پیاپی موجب تحمیل هزینه هایی به فعالان اقتصادی می شود.
علی اکبر شریف پور بوشهری به نمایندگی از فعالان اقتصاد استان بوشهر بیان کرد: بالغ بر 10 سال مدیران گمرک ایران به استان بوشهر سفر نکرده اند و تقاضای فعلان این عرصه از رئیس گمرک ایران سفر به این استان است.
وی اظهار کرد: در استان بوشهر گمرک مهمترین نهاد به عنوان مکان کار آفرینی محسوب می شود که می تواند در راستای تحقق شعار امسال رهبری و منویات ایشان تاثیر گذار باشد.
شریف پور بوشهری اضافه کرد: بخش خصوصی اعلام آمادگی لازم را برای تحقق شعار امسال در کنار بخش دولتی اعلام کرده و امیدواریم با همکاری گمرک ایران وگمرک استان بوشهر بتوانیم آنچه را مد نظر رهبری است عملیاتی کنیم .
7210/1656

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال