نیروگاه گازی جزیره خارک بوشهر راه اندازی شد

بوشهر- نیروگاه گازی 25 مگاواتی جزیره خارک درآیینی با حضور استاندار بوشهر و مدیرعامل شرکت برق منطقه فارس راه اندازی شد.

به گزارش دریافتی روز پنجشنبه ایرنا، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر در این آیین گفت: با راه اندازی این نیروگاه گازی ظرفیت برق این جزیره حارک از ۱۵ مگاوات به ۴۰ مگاوات افزایش یافت.
محمد رضا مشفقیان چهارشنبه شب در مراسم راه اندازی نیروگاه گازی جزیره خارک اظهار کرد: برای احداث این نیروگاه گازی 750 میلیارد ریال سرمایه گذاری و برای انتقال و نصب آن در جزیره خارک 20 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی افزود: میزان برق مصرفی خارک در فصل گرما حدود 30 مگاوات و در فصل سرما 12 مگاوات است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر با اشاره به این که افزایش ظرفیت برق در خارک سبب مهیا شدن زیرساخت ها در بخش های مختلف می شود تصریح کرد: ظرفیت برق جزیره خارک تا پنج سال آینده جوابگو است و این منطقه در بخش افزایش ظرفیت، مشکلی ندارد.
مشفقیان ازاجرا نشدن مصوبه دولت نهم در جزیره خارک خبرداد و گفت: در سفراول هیات دولت به استان بوشهر مقررشد ظرفیت برق جزیره خارک تا 50 مگاوات افزایش یابد که اعتبار مورد نیاز این طرح را باید وزارت نفت تامین می کرد.
وی اضافه کرد: این مصوبه هیات دولت به سبب تامین نشدن اعتبارات لازم از سوی وزارت نفت محقق نشد.
استاندار بوشهر نیز گفت: برطرف کردن مشکلات مردم خارک و بهره مندی آنان از امکانات و تجهیزات رفاهی در دستور کار است که در این ارتباز نیروگاه گازی برای تامین برق پایدار منطقه خارک با همکاری شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهرراه اندازی شد.
وی افزود: مردم جزیره خارک در تابستان به دلیل پایین بودن افت ولتاژ برق، دچار مشکلاتی بودند که اکنون این تاسیسات در فصل سرد راه اندازی شد تا مردم دغدغه فصل گرما نداشته باشند.
استاندار بوشهر بیان کرد: خدمت رسانی مطلوب به مردم مهم ترین وظیفه و رسالت مسوولان است و مدیران باید همواره دغدغه خدمت مطلوب به مردم در سرداشته باشند.
حسنوند از هماهنگ بودن مسوولان و مردم در جزیره خارک خبرداد و گفت: با تعاملی که در خارک وجود دارد مشکلات یکی پس از دیگری برطرف می شود ودر مدت زمان کوتاهی مردم به رفاه نسبی خواهند رسید.
استاندار بوشهر همچنین دربازدید از روند بازسازی مرکز بهداشتی درمانی خارک گفت: درسفر قبلی به خارک دو میلیارد ریال برای بازسازی و حل مشکلات مرکز بهداشتی درمانی خارک تخصیص یافت که امروز شاهد برطرف شدن مشکلات این مرکز درمانی هستیم.
وی یک میلیارد ریال اعتبار دیگر برای تکمیل بازسازی مرکز بهداشتی درمانی خارک اختصاص داد.
استاندار بوشهر در بررسی وضعیت سالن ورزشی خارک هم برتوجه به ورزش جوانان و نوجوانان تاکید کرد و گفت: برای بازسازی این مجموعه ورزشی دو میلیارد ریال تخصیص می یابد که لازم است امکانات مورد نیاز این سالن در اسرع وقت تهیه وسالن آن ترمیم شود.
حسنوند در آیین آغاز ساخت مدرسه 12 کلاسه خارک نیز بیان کرد: این مدرسه با همکاری شرکت پتروشیمی خارک با اعتبار 50 میلیارد ریال ساخته می شود.
جزیره خارک با حدود 20 هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بوشهر و بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور است که در فاصله 57 کیلومتری شمال غرب بندر بوشهر در آب های خلیج فارس واقع است. ک/1
539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال