حضور پرشمار مسافران نوروزی در قطب چشمه های آبگرم

حضور پرشمار مسافران نوروزی در قطب چشمه های آبگرم

اردبیل- ایرنا- شهر سرعین به عنوان قطب چشمه های آبگرم در نخستین روزهای سال 1398 مملو از مسافران نوروزی شده و حال و هوای ایام عید سال های گذشته دوباره در این شهر گردشگری حاکم شد.

جمعه, فروردين 02, 1398 9:56
آیین های آخرین چهارشنبه سال در خلخال برگزار شد

آیین های آخرین چهارشنبه سال در خلخال برگزار شد

اردبیل- ایرنا- اهالی خلخال در آخرین چهارشنبه سال وبا برگزاری آیین های ویژه این روز سنت های گذشته در منطقه را حفظ و خود را برای رسیدن بهار و نوروز آماده می کنند.

چهارشنبه, اسفند 29, 1397 13:30
استان اردبیل، همسایگی کوه و دریا، برف و گل ها

استان اردبیل، همسایگی کوه و دریا، برف و گل ها

اردبیل- ایرنا - استان اردبیل مجموعه ای بی نظیر از زیبایی های طبیعی و تاریخی است ، همسایگی کوه و دریا و برف و گرما ، گل ها و چشمه سارها ویژگی هایی است کم نظیری است که در سال جدید مسافران و گردشگران را به خود فرا می خواند.

چهارشنبه, اسفند 29, 1397 9:29
چهارشنبه سوری متفاوت با خاموشی صدای ترقه ها در اردبیل

چهارشنبه سوری متفاوت با خاموشی صدای ترقه ها در اردبیل

اردبیل - ایرنا - تنها ساعاتی به شب چهارشنبه سوری مانده و آنچه در این میان توجه اردبیلی ها را به خود جلب کرده آرامش نسبی موجود در شهر است، برخلاف سال های معمول صدای آزاردهنده انفجار ترقه ها در شهر چندان به گوش نمی رسد.

سه شنبه, اسفند 28, 1397 7:53
آیین های  عید نوروز در مناطق روستایی استان اردبیل

آیین های عید نوروز در مناطق روستایی استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - نزدیکی های نیمه اسفند زمانی که باد ملایمی موسم به 'وعده یئلی' وزیدن می گیرد بوی عید در بسیاری از مناطق استان بویژه مناطق روستایی به مشام رسیده و مردم را برای پیشواز از سال جدید به تکاپو می اندازد.

دوشنبه, اسفند 27, 1397 8:26
آیین نوروز خوانی در شاهرود خلخال

آیین نوروز خوانی در شاهرود خلخال

اردبیل - ایرنا - آیین کهن و سنتی نوروز خوانی ، بهارخوانی و استقبال از بهار در شهر کلور مرکز بخش شاهرود خلخال برگزار شد.

شنبه, اسفند 25, 1397 20:14
تَکم گردانی؛ آیین پیشواز نوروز در اردبیل

تَکم گردانی؛ آیین پیشواز نوروز در اردبیل

اردبیل - ایرنا - آیین تکم گردانی در هفته های منتهی به آغاز سال جدید در مناطق مختلف خطه آذربایجان از جمله در اردبیل آغاز شده و در آخرین هفته سال صدای تکم گردان ها که به آنها 'تکم چی' می گویند، در هر کوچه ای به گوش می رسد.

شنبه, اسفند 25, 1397 15:0
نفس های تنگ طبیعت

نفس های تنگ طبیعت

اردبیل - ایرنا - طبیعت دیگر دلنشین نیست، پوشش گیاهی، سبزینگی، جنگل، مرتع و رودخانه ها بر اثر آز و طمع سیری ناپذیر سودجویان و نیز بی توجهی عامه مردم در حال نابودی بوده و نفس های زمین در حال تنگ شدن است.

شنبه, اسفند 18, 1397 8:3
مهاجرت در کمین روستاها

مهاجرت در کمین روستاها

اردبیل - ایرنا - مسئولان استان اردبیل گهگاهی خبرهای خوشی از آغاز روند مهاجرت معکوس به روستاهای استان می دهند، اما تداوم خالی شدن بسیاری از روستاها و گسیل شدن نیروی انسانی جوان به سمت شهرها هنوز بعنوان یکی از معضلات منطقه مطرح است.

دوشنبه, اسفند 13, 1397 10:18
منطقه ویژه اقتصادی نمین؛ دور نمایی روشن برای اشتغال و سرمایه گذاری

منطقه ویژه اقتصادی نمین؛ دور نمایی روشن برای اشتغال و سرمایه گذاری

اردبیل - ایرنا - عملیات منطقه ویژه اقتصادی نمین با توجه به نقش تاثیرگذار آن در رونق بخشی اقتصادی استان اردبیل پس از یک دهه هنوز به پایان نرسیده و ضروری است که برای بهره برداری نهایی و استقرار واحدهای تولیدی در آن اقدام های اساسی تری صورت بگیرد.

دوشنبه, اسفند 06, 1397 9:39
استانی شدن انتخابات؛ آسیب یا ضرورت

استانی شدن انتخابات؛ آسیب یا ضرورت

اردبیل - ایرنا - این روزها بحث انتخابات از جمله لایحه جامع انتخابات و نیز طرح استانی شدن انتخابات نقل محافل سیاسی بوده و کارشناسان از جنبه های متفاوت به تحلیل این موضوع ها پرداخته و در رد و یا پذیرش آنها نقطه نظرات خود را ارائه می کنند.

یکشنبه, اسفند 05, 1397 8:48
سرطان در کمین اردبیلی ها

سرطان در کمین اردبیلی ها

اردبیل - ایرنا - زن دستمال خیس را بر پیشانی شوهرش می گذارد، تب تمام وجودش را داغ کرده، بدنش حسابی نحیف شده و استخوان هایش از فرط لاغری نزدیک است که از پوست تیره اش بیرون بزند، سرطان آخرین حملات را متوجه او کرده و سلول های مهاجم حتی قطره های آب را نیز از معده اش پس می زنند.

یکشنبه, اسفند 05, 1397 7:57
طب سنتی، نسخه پیچی یا علاج درمان

طب سنتی، نسخه پیچی یا علاج درمان

اردبیل - ایرنا - فروشگاه های عرضه داروهای گیاهی و عطاری این روزها در اردبیل بسیار بیشتر از هر زمان دیگر بوده و روند تشکیل و فعالیت آنها همچنان در حال افزایش است، فضای مجازی نیز با راه اندازی کلینیک های غیر رسمی طب سنتی به این روند شتاب داده و نوعی هرج و مرج در این زمینه ایجاد شده است.

سه شنبه, بهمن 30, 1397 9:37
آیین سنتی خدر نبی در خلخال

آیین سنتی خدر نبی در خلخال

اردبیل - ایرنا - آیین سنتی خدر نبی که حکایت از نزدیک شدن بهار در خلخال را دارد، در سطح شهر و روستاهای این شهرستان در حال برگزاری است.

جمعه, بهمن 26, 1397 15:7
از برف و بوران تا شکوفه های بهاری در جاده خلخال - اسالم

از برف و بوران تا شکوفه های بهاری در جاده خلخال - اسالم

اردبیل - ایرنا - باور این پدیده که در فاصله ای کمتر از چند 10 کیلومتر در یک جاده، هم شاهد درختان میوه ببار نشسته و انواع شکوفه های گل باشی و هم شدیدترین کولاک برف و بوران باشد کمی سخت است ، اما این پدیده در جاده خلخال - اسالم در این روزها قابل مشاهده می باشد.

چهارشنبه, بهمن 24, 1397 9:24
رفاه و عمران استان اردبیل، رهاورد انقلاب اسلامی

در میزگرد ایرنا مطرح شد:

رفاه و عمران استان اردبیل، رهاورد انقلاب اسلامی

اردبیل - ایرنا- مقایسه خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در بخش عمران که موجب ارتقای رفاه مردم بویژه در روستاها شد با وضعیت پیش از انقلاب حکایت از کاری شگرف و بزرگ دارد که کمتر حکومتی با توجه به شرایط و وضعیت انقلاب از جمله تهدیدها، بحران ها ، تحریم ها و جنگ تحمیلی موفق به انجام آن شده است.

دوشنبه, بهمن 22, 1397 17:47
حضور سبز مردم اردبیل  در راهپیمایی سپید بهمن

حضور سبز مردم اردبیل در راهپیمایی سپید بهمن

اردبیل - ایرنا- برف که امسال روی خوشی با اردبیلی ها نداشت امروز از اولین ساعات روز شروع به بارش کرد، ساعت به 10 که رسید ریزش آن سرعت گرفته و سنگین شد اما خبری از برف درمسیر چند کیلومتری ایستگاه سرعین تا مصلا اردبیل نیست ، حضور گرم و حماسی مردم اردبیل در راهپیمایی 22 بهمن برف های خیابان های اردبیل را ذوب کرده بود.

دوشنبه, بهمن 22, 1397 12:20
سفر ابدی خالق ترانه `آیریلیق`

سفر ابدی خالق ترانه 'آیریلیق'

اردبیل - ایرنا - رجب ابراهیمی خالق ترانه ماندگار و خاطره انگیز 'آیریلیق' روز شنبه 21 بهمن ماه رخ در نقاب خاک کشید و در سن 83 سالگی به سفر ابدی رفت تا ترانه جدایی اش را برای همیشه بسراید.

یکشنبه, بهمن 21, 1397 11:58
استقلال، امنیت و پویایی سیاسی، دستاورد انقلاب اسلامی

در میزگرد ایرنای اردبیل عنوان شد:

استقلال، امنیت و پویایی سیاسی، دستاورد انقلاب اسلامی

اردبیل - ایرنا - انقلاب اسلامی ایران که با سه شعار و هدف 'استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی' شکل گرفته و به پیروزی رسید در 40 سال گدشته علاوه بر خدمات عظیم رفاهی ، اقتصادی، گام های بزرگی در حفظ استقلال، تامین امنیت و پویایی و نشاط سیاسی در کشور از جمله استان اردبیل برداشته است.

یکشنبه, بهمن 14, 1397 9:53
هوای پاک اردبیل ، موهبت در معرض خطر

هوای پاک اردبیل ، موهبت در معرض خطر

اردبیل - ایرنا - هنوز هم وقتی نام اردبیل به میان می آید بیش از هر چیز هوای پاک و روح انگیز، آسمان همیشه آبی و صاف و خنکای دل انگیز آن متصور می شود اما این موهبت و ارمغان الهی در معرض خطر قرار گرفته و آلودگی چون ویروسی همه گیر آرام آرام در حال چیره شدن بر آن است.

چهارشنبه, بهمن 10, 1397 20:5
احیای حیات روستایی استان اردبیل؛ دستاورد مهم  انقلاب  اسلامی

احیای حیات روستایی استان اردبیل؛ دستاورد مهم انقلاب اسلامی

اردبیل-ایرنا- روستاها بویژه در مناطق محروم تابلویی عینی از خدمات ارزنده نظام جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال گذشته است، تابلویی که در آن دو چهره فقر و محرومیت پیش از انقلاب و آبادانی و رفاه عمومی پس از انقلاب در آن به تصویر کشیده شده است.

شنبه, بهمن 06, 1397 13:32
برق رسانی به روستاهای اردبیل، هدیه انقلاب به محرومان

برق رسانی به روستاهای اردبیل، هدیه انقلاب به محرومان

اردبیل - ایرنا - پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی اکنون تقریبا تمامی روستاهای استان اردبیل از خدمات عمومی بویژه برق بهره مند شده اند چیزی که برای روستاییان محروم استان خارج از تصور بود.

سه شنبه, بهمن 02, 1397 7:52
جولان سگ های ولگرد در اردبیل

جولان سگ های ولگرد در اردبیل

اردبیل - ایرنا - این روزها با سرد شدن هوا برخی از خیابان ها و کوچه های شهر اردبیل بویژه مناطق و شهرک های حاشیه ای های مملو از سگ های ولگرد شده و این امر موجب مزاحمت و ایجاد نارضایتی برای شهروندان شده اند.

دوشنبه, بهمن 01, 1397 11:6
نیارق، روستای انقلابی

نیارق، روستای انقلابی

اردبیل - ایرنا - دی ماه سال 57 مبارزات مردم انقلابی در جای جای ایران به روزهای اوج خود رسیده بود، صدای آزادی و استقلال خواهی مردم از پایتخت و شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک و حتی روستاها نیز رسیده بود.

سه شنبه, دی 18, 1397 10:9
راه آهن اردبیل و اهتمام جدی دولت برای اتمام آن

راه آهن اردبیل و اهتمام جدی دولت برای اتمام آن

اردبیل - ایرنا - این روزها تردد مقام های دولتی از مسیر در حال ساخت راه آهن اردبیل ، میانه پرترافیک شده و این روند حکایت از این دارد که دولت برای به نتیجه رساندن این پروژه بعنوان یکی از اصلی ترین مطالبه های مردم استان اهتمام جدی دارد.

دوشنبه, دی 17, 1397 7:53
صفحه 1 از 11 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...