فقر زنانه؛ پاشنه آشیل اجتماعی استان اردبیل

فقر زنانه؛ پاشنه آشیل اجتماعی استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - فقر واقعیتی تلخ است که زن و مرد نمی شناسد، اما وقتی فقر در زنان ابعاد و عمق بیشتری می گیرد می تواند به نقطه ای بر آغاز بسیاری از آسیب های اجتماعی و تهدیدی برای سلامت کل جامعه تبدیل شود و این معضلی است که در استان اردبیل آرام آرام رخ می نماید.

چهارشنبه, اسفند 02, 1396 12:52
وصال سه خواهر پس از 63 سال دوری  در مشگین شهر

وصال سه خواهر پس از 63 سال دوری در مشگین شهر

اردبیل - ایرنا - یک بانوی اهل جمهوری آذربایجان پس از 63 سال دوری از 2 خواهر خود بلاخره با یافتن آنها در مشگین شهر روز پنجشنبه موفق به دیدار و وصال با خواهران خود شد.

جمعه, بهمن 27, 1396 16:34
اشتغال 20 هزار نفری در استان اردبیل؛ درونمایی خوش برای پیکار با بیکاری

اشتغال 20 هزار نفری در استان اردبیل؛ درونمایی خوش برای پیکار با بیکاری

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل در دولت دوزادهم در نخستین ماه های کاری خود وعده ایجاد سالانه 20 هزار شغل را به مردم این استان داده و بر این اساس دولت در یک بازه زمانی سه چهار ساله زمینه اشتغال برای 65 هزار بیکار موجود در استان را فراهم خواهد کرد.

چهارشنبه, بهمن 25, 1396 10:45
خروج از بحران؛ هنر هفتم در اردبیل جان می گیرد

خروج از بحران؛ هنر هفتم در اردبیل جان می گیرد

اردبیل - ایرنا - پس از سال ها رخوت و سستی در سالن های سینمایی اردبیل که تا مرز ورشکستگی و در برخی مواقع تا تعطیلی آنها نیز پیش رفت این روزها نسیم امیدوارکننده ای از آشتی هنر دوستان با هنر هفتم در استان وزیدن گرفته است.

سه شنبه, بهمن 24, 1396 14:4
گام های نخست یک استاندار - ناصرروحی

گام های نخست یک استاندار - ناصرروحی

اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در دولت دوازدهم در 100 روز پس از انتصاب خود اقدامات و گام های مهم و موثری در راستای توسعه استان به انجام رسانده که به نظر می رسد 10 مورد از آنها اهمیت بیشتری داشته باشد.

شنبه, بهمن 21, 1396 8:39
روستای انقلابی ؛ بازخوانی قیام تاریخی روستای نیارق در سال 57- محمد علی اوجاقی *

روستای انقلابی ؛ بازخوانی قیام تاریخی روستای نیارق در سال 57- محمد علی اوجاقی *

روستای نیارق در استان اردبیل از جمله مناطقی است که در روزهای انقلاب اسلامی شهیدانی را تقدیم انقلاب کرده است، پنج شهید و 19 مجروح این روستا در دوران انقلاب (18 دی ) و روزهای سخت مبارزه با طاغوت بیانگر حضور فعال اهالی این روستا در صحنه های انقلاب اسلامی است.

جمعه, بهمن 20, 1396 15:14
کودک گمشده مشگین شهری پس از 12 سال به آغوش خانواده خود بازگشت

کودک گمشده مشگین شهری پس از 12 سال به آغوش خانواده خود بازگشت

اردبیل - ایرنا - سالار سلمانی از اهالی روستای احمدآباد مشگین شهر که در آبان سال 84 در جریان یک میهمانی در شهر تهران گم شده بود، پس از 12 سال دوری از خانواده به زادگاه خود برگشت.

دوشنبه, بهمن 16, 1396 10:33
نمین و فرصت های فراوان برای اشتغال

نمین و فرصت های فراوان برای اشتغال

اردبیل - ایرنا - شهرستان نمین با قرار گرفتن شهرک صنعتی، منطقه ویژه اقتصادی و داشتن ظرفیت های بزرگ اقتصادی و گردشگری از فرصت و ظرفیت های ارزشمندی برای ایجاد اشتغال پایدار و نیز حرکت در ریل توسعه برخوردار می باشد.

جمعه, بهمن 13, 1396 10:12
نیر، شهرستانی با طعم  آب های معدنی و آینده ای رو به توسعه

فجر96

نیر، شهرستانی با طعم آب های معدنی و آینده ای رو به توسعه

اردبیل- ایرنا - شهرستان نیر در 30 کیلومتری جنوب غرب اردبیل و در همسایگی استان آذربایجان شرقی دارای ظرفیت صنعتی و گردشگری ویژه ای برای توسعه است، ظرفیتی که دولت تدبیر و امید در پی فعال کردن آن می باشد.

چهارشنبه, بهمن 11, 1396 18:55
آینده بی سرانجام؛ آنها با عروسک هایشان عروس می شوند

آینده بی سرانجام؛ آنها با عروسک هایشان عروس می شوند

اردبیل - ایرنا- هنوز فریادهای مادرش در گوشش است، دختر تو فردا پس فردا زن زندگی می شوی ، دیگه این عروسک بازی و ادا و اطوارهای کودکانه را از خودت دور کن ، کمی راه و رسم زندگی و شوهر داری یاد بگیر، اگر بزرگ نشوی جایی در خانه شوهر نخواهی داشت، طلاقت می دهند.

سه شنبه, بهمن 03, 1396 11:17
ایجاد مناطق آزاد تجاری منطبق با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است- محمد نادری*

ایجاد مناطق آزاد تجاری منطبق با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است- محمد نادری*

تفاوت نگرش به مقوله مناطق آزاد تجاری که عمدتا از تنوع تعاریف موجود ناشی می شود شاید یکی از عمده ترین دلایل عدم تفاهم موافقین و مخالفین طرحی است که ظاهرا قرار است در ماه های آتی در صحن مجلس به رای گذاشته شود.

دوشنبه, بهمن 02, 1396 8:57
فراغت دود شده ؛ جوانی فراموش شده - ساسان رحمتی*

فراغت دود شده ؛ جوانی فراموش شده - ساسان رحمتی*

مه غلیظ، دود سیگار و قلیان، بوی تلخ قهوه و نسکافه و ساعات با ارزشی که در میان دود هر پک قلیان زیر سقف دودی هرز می رود؛ این حکایت این روزهای جوانان و حتی بزرگسالانی است که زندگی را در کافه های گوشه گوشه شهر می‌گذرانند.

یکشنبه, بهمن 01, 1396 8:16
جاده های بی مقصد

جاده های بی مقصد

اردبیل - ایرنا - صدای زنگ تلفن، کودک منتظر پدر را خوشحال می کند 'حتما باباست، ماما ماما یک آقایی است، نمی دونم می گه از بیمارستان تماس می گیرد'؛ دلهره ، افتادن گوشی تلفن از دست مادر و فریادی پر از درد.

شنبه, دی 30, 1396 11:38
دستفروشی؛ معاش آزار دهنده

دستفروشی؛ معاش آزار دهنده

اردبیل-ایرنا- کنار وانتی پر از میوه دستانش را به هم می مالد، سوز سرما اذیتش می کند و برای گریز از سرما بر فریادهای مشتری پسند خود افزوده و به چپ و راست حرکت می کند، در کنارش و در آنسوتر ردیفی از وانت نیسان هایی صف بسته اند که کنارشان جوانانی از صبح تا شب در میان برف و سرما حداقل ها در زندگی را فریاد می زنند.

پنجشنبه, دی 28, 1396 9:17
تصویب منطقه آزاد صنعتی تجاری و تاثیرآن  در جهش صادرات استان اردبیل - اکبر بهنام جو*

تصویب منطقه آزاد صنعتی تجاری و تاثیرآن در جهش صادرات استان اردبیل - اکبر بهنام جو*

طبق اسناد بالادستی چشم انداز، سیاست های اقتصاد مقاومتی وبرنامه ششم توسعه؛ اهداف مهم از ایجاد مناطق آزاد تجاری-صنعتی رشد و توسعه اقتصادی،جذب سرمایه گذاری و فنآوری های نوین خارجی، اشتغال پایدار و صادرات کالاهای صنعتی و تبدیلی است.

چهارشنبه, دی 27, 1396 16:59
زباله؛ معضلی که محیط زیست استان اردبیل را تهدید می کند

زباله؛ معضلی که محیط زیست استان اردبیل را تهدید می کند

اردبیل - ایرنا- تولید انبوه زباله و دفن غیر اصولی آن در بسیاری از شهرستان های استان اردبیل به معضلی برای سلامت محیط زیست تبدیل شده و انجام اقدام اساسی در ساماندهی و مهار آن امری ضروری بشمار می رود.

سه شنبه, دی 26, 1396 11:45
تنگناهای صادرات غیر نفتی در  استان اردبیل

تنگناهای صادرات غیر نفتی در استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - استان اردبیل با داشتن 380 کیلومتر مرز زمینی با جمهوری آذربایجان و ارتباط آسان با بازار بزرگ ماورا قفقاز و روسیه از قابلیت غنی برای گسترش صادرات غیر نفتی برخوردار است اما این قابلیت که نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان دارد تاکنون به دلایل مختلف مورد بهره برداری مناسب و مطلوب قرار نگرفته است.

دوشنبه, دی 25, 1396 11:2
کابوس زلزله؛ آیا ساختمان های استان اردبیل  ایمن هستند

کابوس زلزله؛ آیا ساختمان های استان اردبیل ایمن هستند

اردبیل - کابوس زلزله اسفند سال 75 با یک هزار کشته و دهها روستای ویران هنوز از خاطره اردبیلی ها محو نشده، اکنون نیز در فراوانی اخبار مربوط به زلزله های غرب و جنوب کشور این سوال در اذهان مردم تداعی می کند که اماکن و ساختمان ها در این استان چه میزان در برابر زلزله مقاوم هستنند.

یکشنبه, دی 24, 1396 9:26
سرعین زمستان هم سرعین است

سرعین زمستان هم سرعین است

اردبیل-ایرنا- تابستان که می شود انبوه مسافران شهر گردشگری کوچک سرعین را پر می کنند، با پرشدن هتل ها و اقامتگاههای رسمی و غیر رسمی معابر نیز به چادرسراهایی تبدیل می شود که گردشگران در آن ماوی گزیده و از آب و هوای مطبوع و آب گرم های معدنی این شهر کوچک استفاده می کنند.

چهارشنبه, دی 20, 1396 13:3
کودکان خیابانی و تلاش مسئولان اردبیل  برای ساماندهی آنها

کودکان خیابانی و تلاش مسئولان اردبیل برای ساماندهی آنها

اردبیل-ایرنا- ماشین که پشت چراغ قرمز متوقف می شود چندین کودک و نوجوان محاصره ات می کنند، از هر گوشه ای دستی به شیشه ماشین ضربه می زند ، یکی دستمال کاغذی حواله ات می کند ، دخترکی گل رز قرمز تعارفت می کند و آن یکی از ادامس های خارجی اش برایت تعریف می کند ، یکی نیز به زور دستمال بر شیشه جلو خودرو می کشد.

یکشنبه, دی 10, 1396 10:42
اعتیاد ؛ آرزوهایی که  دود می شود

ا

اعتیاد ؛ آرزوهایی که دود می شود

اردبیل- ایرنا- چشمانش از خماری باز نمی شود، در درون ذهن بیمارش برای لحظه ای آرزوهای بلند پروازانه ایام نوجوانی اش غنچه می زند، خانه ویلایی در کنارخودروی گران قیمت؛ پلک هایش به زور باز می شود، عالم خیال در یک لحظه دود شده و بر باد می رود، خود را در کانال متعفنی می یابد و نفس های

یکشنبه, دی 03, 1396 9:28
جدال بر سر مستطیل سبز خالی

جدال بر سر مستطیل سبز خالی

عجب حکایتی دارد این مستطیل سبز خالی فوتبال اردبیل، این مستطیل و آن توپ گرد که تا چندی پیش هزاران نوجوان، جوان ، میانسال و پیر اردبیلی را در زمین تختی به فریاد و شعف وا می داشت سال هاست که خالی و در سکوت می باشد و عجب اینکه امروز همچنان جدال بر سر این مستطیل سبز در اوج خود در جریان است.

یکشنبه, دی 03, 1396 9:0
غفلت از ظرفیت های توریسم زمستانی  اردبیل

غفلت از ظرفیت های توریسم زمستانی اردبیل

اردبیل-ایرنا-استان اردبیل یکی از استان های گردشگرپذیر کشور در فصول بهار و تابستان محسوب می شود ولی از ظرفیت های توریسم زمستانی استان بویژه منطقه کوهستانی سبلان غلفت شده است.

سه شنبه, آذر 28, 1396 11:10
تغییرالگوی کشت؛ نجات  از بحران  آب در استان اردبیل

تغییرالگوی کشت؛ نجات از بحران آب در استان اردبیل

اردبیل-ایرنا- بحران آب به مرز اردبیل رسیده است، مسئولان و کارشناسان با روند فعلی مصرف آب بویژه در بخش کشاورزی نگران آنند که در آینده نه چندان دور بحران این استان را نیز در برگرفته و این استان کوهستانی به سوی کویری شدن پیش رود.

یکشنبه, آذر 26, 1396 21:34
منطقه آزاد تجاری، صنعتی اردبیل؛ گذرگاهی برای خروج استان از بن بست اقتصادی

منطقه آزاد تجاری، صنعتی اردبیل؛ گذرگاهی برای خروج استان از بن بست اقتصادی

اردبیل-ایرنا- لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری، صنعتی اردبیل به همراه هفت منطقه دیگر که توسط هیات دولت تصویب و برای تصمیم گیری به مجلس شورای اسلامی ارایه شده، با وجود تاثیراساسی در خروج استان از بن بست اقتصادی و ایجاد زمینه برای توسعه روندی طولانی به خود گرفته اما اهالی استان همچنان امیدوارانه چشم به تصمیم دلسوزانه نمایندگان دوخته اند.

یکشنبه, آذر 19, 1396 9:36
صفحه 1 از 6 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...