برف مدارس برخی شهرهای استان اردبیل را تعطیل کرد

اردبیل - ایرنا - آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد که به علت بارش برف و برودت هوا، مدارس ابتدایی شهر آبی بیگلو شهرستان نمین و مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه دوره اول نوبت بعد از ظهر خلخال روز دوشنبه تعطیل است.

به گزارش ایرنا، بارش برف از بامداد امروز در خلخال شدت گرفته و گزارش های دریافتی از جاده های ارتباطی خلخال - اسالم و اردبیل - سرچم نیز حاکی از افزایش بارش برف و کولاک در این جاده ها و کندی تردد وسایط نقلیه است.
محمد قربانی ، رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از برفروبی و نمک پاشی جاده ارتباطی اردبیل - سرچم در حوزه استحفاظی این شهرستان خبرداد و گفت: هم اکنون تردد بدون زنجیر چرخ خودروها در سطح گردنه برفگیر این مسیر ارتباطی استان امکان پذیر شده است.
وی افزود: با وجود برفروبی و نمک پاشی گردنه الماس واقع در جاده خلخال - اسالم شدت بارندگی به همراه یخ زدگی سطح جاده ناشی از برودت هوا لزوم بهمراه داشتن زنجیر چرخ برای عبور ازاین گردنه را ضروری کرده است.
اداره هواشناسی استان اردبیل از بارش باران در شهرستان های شمالی استان و برف در مناطق مرکزی و جنوبی استان خبر داده و اعلام کرد که سامانه سرد و بارشی از عصر دوشنبه در استان شدت گرفته و تا قبل از ظهر سه شنبه فعال خواهد بود.
این منبع افزود: هر چند هسته مرکزی سامانه بارشی عصر سه شنبه از استان خارج خواهد شد اما هوای سرد تا ظهر پنجشنبه باقی مانده و دما بین 3 تا 7 درجه در مناطق مختلف استان در نوسان خواهد بود.
6018/7119

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال