اردبیل در نیمه شعبان مهدوی شد

اردبیل - ایرنا - همزمان با نیمه شعبان سالروز ولادت امام زمان (عج) مناطق مختلف استان اردبیل رنگ و بوی مهدویت گرفته و غرق در شور و سرور شده است.

به گزارش ایرنا، روز یکشنبه بسیاری از محلات ، حسینیه ها ، مساجد و معابر با چراغ ها و پرچم های رنگی تزیین شده و نوای مولودی خوانی از کوی و برزن بلند است.
بازار پخش شیرینی و شربت نیز در خیابان ها گرم بوده و نوجوانان و جوانان با اشتیاق مشغول پخش آنها در بین رهگذران و رانندگان عبوری می باشند.
در شهرستان اردبیل دوستداران امامت و ولایت با برگزاری مراسم سنتی مخصوص نیمه شعبان ، زاد روز یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) را گرامی داشته اند.
عشق و علاقه قلبی مردم اردبیل به خاندان نبوی سبب شده که همه ساله در روزها و مناسبت های بزرگ مذهبی شاهد برپایی مراسم های مختلف برای اهل بیت (ع) توسط مردم ولایت مدار در این شهر حسینی باشیم.
مردم این شهر که به لحاظ سابقه مذهبی و تاریخی خود و مرکزیت آن از قرن های گذشته به عنوان رواج دهنده فرهنگ تشیع به عناوین گران سنگی مانند دارالامان ، دارالایمان ، دارالارشاد و دارالعرفان لقب یافته همه ساله اینگونه مراسم ها و آیین ها را بطور گسترده ، پرشکوه و به شیوه سنتی برپا می کنند.
امروز از هر کوی و برزن اردبیل نوای دلنشین مداحان اهل بیت (ع) در مدح امام زمان (عج) به گوش می رسد و برپایی مجالس در منازل ، مساجد و تکایای شهر حال و هوای معنوی خاصی بر این مکان ها حاکم کرده است.
همچنین منتظران واقعی حامی مستضعفان حضرت آقا امام زمان (عج) به میمنت این جشن مذهبی بزرگ صد ها زوج جوان را به خانه بخت فرستادند بطوریکه در خیابان ها و کوچه های شهر اردبیل ده ها خودروی تزیین شده و حرکت گسترده کاروان های عروسی خبر از برپایی سنت حسنه ی ازدواج می دهند.
برپایی ده ها محفل شعر و جشن و سرور از برنامه های ارگان ها و نهادهای فرهنگی استان اردبیل به مناسبت این روز است.
گزارش خبرنگاران ایرنا از نقاط دیگر استان اردبیل حاکیست که مردم با برپایی مراسم ها و مجالس جشن و سرور سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) را گرامی داشته اند.
6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال