824 بازرسی استاندارد سنجی از واحدهای صنفی استان اردبیل انجام شد

اردبیل- ایرنا - مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اعلام کرد: در یک ماه گذشته و در راستای طرح ویژه نظارتی بر عرضه و تولید کالاها، 824 مورد بازرسی استاندارد سنجی از واحدهای صنفی و ارائه دهندگان خدمات و فروشندگان کالاها در استان انجام شد.

هاشم علایی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در این بازرسی ها 69 مورد کالای فاقد کد 10 رقمی و علامت استاندارد شناسایی شد که برابر با قوانین مرتبط برخورد خواهد شد.
وی اضافه کرد: در مراحل اجرای این بازرسی ها، بازرسان استاندارد به صورت نامحسوس وارد بازار شده و نظارت‌های لازم را انجام دادند.
وی اظهار داشت: با واحدهای صنفی و تولید کنندگانی که مغایر استانداردهای لازم عمل کرده و ایمنی و سلامتی خانواده ها را به مخاطره می اندازند، برخورد قانونی می شود و در سال جاری نیز این روند قانونی ادامه خواهد داشت.
علایی با اشاره به اجرای موفق طرح نظارت ویژه نوروزی از سوی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اظهار کرد: در قالب این طرح نیز بازرسی‌ ها در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و مقابله با عرضه کالای بی کیفیت و غیر استاندارد در ایام تعطیلات نوروز انجام شد.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اصناف مورد بازدید در این طرح را صنایع غذایی و کشاورزی، شوینده‌ های شیمیایی، قطعات خودرو، ترازو و نازل ‌های سوخت و شهرهای بازی ذکر کرد.
1905/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال