رییس دادگستری خلخال:

خلخالی ها پارسال 21 زندانی مالی را آزاد کردند

اردبیل - ایرنا - رییس دادگستری خلخال گفت: پارسال با کمک یک میلیارد و 40 میلیون ریالی مردم این شهرستان و کمک ستاد دیه زمینه آزادی 21 زندانی مالی از زندان فراهم شد.

به گزارش ایرنا ، علی رمضان پور روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی خلخال افزود: این شهرستان سال گذشته رتبه دوم استان پس از اردبیل در کمک های مالی جمع آوری شده در جشن گلریزان را بدست آورد و کمک های قابل توجه بانوان در نخستین جشن آزاد سازی نمادین زندانیان در نوروز امسال حاکی از افزایش کمک های مردمی و خیرین این منطقه برای کمک به زندانیان مالی است.
وی اظهار داشت: در این مراسم بانوان 120 میلیون ریال برای آزادی محکومان مالی غیر عمد زندان این شهرستان کمک کردند.
او بیان کرد: فرهنگ نوع دوستی و کمک به هم نوع در عرصه های مختلف اجتماعی در این شهرستان جایگاه خاصی داشته و نهادینه شده است.
دادستان خلخال در خصوص پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل مبنی بر انتخاب گل رز هلندی بعنوان نماد برای خلخال اظهار کرد: بنظر می رسد در انتخاب این نام برای این شهرستان دقت کافی نشده است.
رمضان پور اظهار داشت: با توجه به تجربه ناکافی منطقه در تولید این گل و همچنین وجود زمینه های مختلف برای انتخاب نام های مناسب دیگر، در کنار تعدد نام برای معرفی شهرستان از جمله نصب تابلوهای خلخال بام آبی آذربایجان از سوی شهرداری این شهر در سال های اخیر ، انتخاب نامی جدید و نا آشنا با فرهنگ عامه مردم را مشکل می کند.
او بیان کرد: انتخاب نام متناسب با فرهنگ عامه مردم و مورد قبول افکار عمومی نیازمند صرف وقت بیشتر ، بهره گیری از فکر و اندیشه صاحب نظران ، بررسی های کارشناسی و چکش کاری موضوع در جلسات شورای فرهنگ عمومی خلخال است.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
7119/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال