پارس آباد رتبه اول استانی در جذب منابع اشتغال را کسب کرد

اردبیل - ایرنا - فرماندار پارس آباد مغان گفت: این شهرستان امسال رتبه اول استانی در جذب منابع اشتغال فراگیر را بخود اختصاص داد.

به گزارش ایرنا ، علی علایی روز پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: در این مدت 76 درصد تعهد اشتغال برنامه ششم توسعه و تعهدات اشتغال 20 هزار نفری استان ، سهم این شهرستان محقق شد.
وی به جذب یک چهارم منابع تسهیلاتی اشتغال استان اردبیل توسط پارس آباد اشاره کرد و گفت: بیش از سه هزار و 207 نفر امسال در این شهرستان در بخش های مختلف اشتغال یافتند که این تعداد منحصر بفرد است.
او همچنین گفت: هم اکنون حدود 11 هزار نفر از جمعیت 177 هزار نفری این شهرستان بیکار هستند اما فرصت های اشتغال فراوانی نیز در آن وجود دارد.
وی افزود: در اشتغال روستایی کارهای خوبی در این شهرستان صورت گرفته و ضروری است سرانه اشتغال از 500 میلیون ریال به 2 میلیارد ریال افزایش یابد.
علایی با اشاره با قابلیت های شهرستان پارس آباد گفت: با توجه به اینکه 49 نوع محصول در 80 هزار اراضی پارس آباد کشت می شود بالغ بر یک میلیون تن محصولات تولیدی آن نیز به دیگر نقاط صادر می شود.
وی بیان کرد: با تکمیل طرح پایاب سد خدا آفرین و آبیاری 62 هزار هکتار از اراضی دیم پارس آباد، میزان تولید محصولات این شهرستان به بیش از 2برابر افزایش خواهد رسید.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال