320 نیروی اورژانس استان اردبیل برای طرح سلامت نوروزی سازماندهی شد

اردبیل - ایرنا - سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اردبیل اعلام کرد که 320 نیروی اورژانس این استان برای مشارکت فعال در طرح سلامت نوروزی و امدادرسانی به سانحه دیدگان احتمالی سفرهای نوروزی سازماندهی شد.

دکتر مجید محمد غریبانی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به اجرای مانور سلامت نوروزی با مشارکت ارگان های دخیل در امر امدادرسانی در محوطه هلال احمر استان اردبیل گفت: مرکز فوریت های پزشکی استان با 110 آمبولانس، 320 کارشناس و تکنسین اورژانس و با برپایی 6 ایستگاه سلامت در مبادی شهرستان های پر تردد آماده خدمات رسانی نوروزی است.
وی بیان کرد: در قالب طرح سلامت نوروزی 54 پایگاه اورژانس ، یک فروند بالگرد و 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز جهت امداد رسانی به حادثه دیدگان احتمالی آماده سازی شده است.
دکتر غریبانی اظهار داشت: طرح تامین سلامت مسافران نوروزی در تعطیلات نوروز همزمان با سراسر کشور از روز 25 اسفندماه آغاز شده و تا 15 فروردین 98 ادامه خواهد داشت.
استان اردبیل با یک میلیون و 248 هزار نفر جمعیت با استان های گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی همسایه بوده و در مسیر تردد گردشگران شمال و شمال غربی کشور قرار دارد و به همین علت در دو نوبت تعطیلات عید نوروز و تابستان پذیرای خیل کثیری از گردشگران است.
در حال حاضر 32 واحد هتل با بیش از 2 هزار و 600 تخت، 87 واحد هتل آپارتمان با بیش از پنج هزار و 400 تخت، 98 واحد مهمانپذیر با بیش از چهار هزار و 600 تخت، سه واحد کمپینگ گردشگری با 40 تخت، 2 واحد مجتمع گردشگری با 150 تخت و 2 واحد اقامتگاه بوم گردی با 50 تخت در خدمت گردشگران استان اردبیل است.
تعداد گردشگران ورودی به استان اردبیل در سال گذشته حدود 6 میلیون نفر بوده و شهرستان سرعین به عنوان قطب مجتمع های آبدرمانی کشور نقش موثری در رونق گردشگری این استان دارد.
1905/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال