دبیر حزب رهپویان انقلاب اسلامی اردبیل:

استانی شدن انتخابات بستر را برای منفعت طلبان فراهم می کند

اردبیل - ایرنا - دبیر حزب رهپویان انقلاب اسلامی در استان اردبیل گفت: استانی شدن انتخابات در یک نگاه بستر را برای منفعت طلبانی که از درون و خارج از استان دندان ‌های خود را تیز کرده‌اند تا با پول ‌های کثیف و هزینه‌ های هنگفت عدالت انتخاباتی را به چالش بکشند، فراهم می کند.

امید علی رعنایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: لازم است با بررسی‌ کاستی‌ ها و ضعف قوانین انتخابات در نحوه برگزاری، شرایط لازم و کافی کاندیداها ، هزینه‌ های انتخاباتی،نگرش تعداد قابل توجهی از کاندیداها به عناصر کاذب و دور از اخلاقیات همچون پول‌ گرایی، طایفه ‌گرایی و جریان ‌سازی کاذب برای فریب افکار عمومی در چکش‌ کاری دولت و مجلس در اصلاح قانون انتخابات به منظور تحقق عدالت مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی ادامه داد: در نظام انتخاباتی جمهوری اسلامی باید بستر و فضا بر عناصر فرصت‌ طلب، قدرت‌ طلب و منفعت‌ طلب در عرصه انتخابات تنگ شود.
رعنایی با بیان اینکه مجلس جای عناصر ضعیف با تفکر اشرافی ‌گری که همیشه به دنبال انباشت ثروت بوده‌ اند نیست، افزود: باید در قوانین جدید ساز و کار مناسب در نظر گرفته شود تا ضمن رعایت عدالت انتخاباتی و رقابت سالم و جوانمردانه از هر اقدام متناقض اخلاق و عدالت جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: در انتخابات نباید سرمایه‌ داران و بساز بفروش‌ ها پرچمداران عرصه انتخابات شوند بلکه زمینه برای حضور و رقابت پابرهنه‌ های مالی اما انقلابی ، صادق و شجاع که هدفی جز خدمت ندارند فراهم شود.
رعنایی اظهار داشت: در ادوار گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی، شاهد حضور عناصر مختلف با گرایش‌ ها و سلایق سیاسی اما با پول ‌های کلان بودیم و اکنون هم بعضی‌ ها با پول، حزب بازی و طایفه ‌گرایی در صدد تغییر ذائقه مردم هستند.
وی بیان کرد: به یقین مجلس مقتدر و حلال مشکلات پابرهنه‌ ها و جوانان ، مجلسی است که از افراد سالم و پاکدست و با روحیه انقلابی و جهادی که آماده فداکاری است، تشکیل شود.
دبیر حزب رهپویان انقلاب اسلامی استان اردبیل افزود: انتظار مردم مومن و انقلابی از مجلس تهیه وتصویب قوانین جامع برای یک انتخابات سالم و در شان نظام جمهوری اسلامی به منظور راهیابی عناصر شایسته و شکل گیری مجلس مقتدر و مدافع منافع ملی و پابرهنگان جامعه باشد.
وی گفت: در این چارچوب باید به مهم‌ ترین مطالبات مردم ولایت ‌مدار، انقلابی و عشایر غیور خطه مرزی استان اردبیل توجه شود تا مسئولان بر اساس عدالت و شاخص‌ های موقعیتی، جغرافیایی ، سیاسی ـ امنیتی درباره افزایش نماینده و اختصاص آن به شهرستان مستحق تصمیم بگیرند.
7110/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال