فرمانده پلیس راه اردبیل ، خلخال:

تردد در جاده های جنوبی اردبیل با زنجیر چرخ ممکن است

اردبیل - ایرنا - فرمانده پلیس راه اردبیل ، خلخال گفت: به علت بارش برف همراه با یخبندان جاده ها در مناطق جنوبی این استان بویژه راه های ارتباطی شهرستان های خلخال و کوثر ، حرکت خودروها در این مسیرها فقط با استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر است.

سرهنگ علیرضا صحبتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برغم برفروبی جاده ها ، نمک پاشی راه های ارتباطی یخ زده در این مناطق در ذوب یخ جاده تاثیرگذار نبوده و استفاده از زنجیر چرخ برای همه خودروها ضروری است.
او گفت: برای پیشگیری از بروز هرگونه حادثه ناخواسته رانندگی به رانندگان عبوری از راه های ارتباطی اردبیل - سرچم ، فیروزآباد - خلخال ، کوثر - خلخال و راه ارتباطی همیشه برفگیر خلخال - اسالم توصیه می شود ضمن بستن زنجیر چرخ قبل از حرکت به سمت این مسیرها خودروها را به لوازم گرمازای زمستانی تجهیز کرده و با احتیاط رانندگی کنند.
صحبتی اظهار داشت: با تلاش راهداران در طول شب و روز گذشته راه های پوشیده از برف منطقه چند بار برفروبی و بازگشایی شده و نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر نیز به در راه ماندگان جاده امدادرسانی می کنند.
بارش برف در خلخال و مناطق تابعه این شهرستان هم اکنون نیز ادامه داشته و تردد وسایط نقلیه موتوری را با کندی مواجه کرده است.
رییس اداره هواشناسی خلخال نیز از بارش 22 سانتیمتر برف در طول شبانه روز گذشته در این شهر و افت قابل ملاحظه دمای هوای منطقه خبر داد.
فرامرز فرض الله پور گفت: دمای هوای امروز این شهر به 7 درجه زیر صفر رسید که در مقایسه با حداقل دمای هوای روز گذشته 5 درجه کاهش نشان می دهد.
خلخال در جنوب اردبیل از شهرستان های سردسیر کشور است.
اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند .
هشت گردنه سخت گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در جاده های مواصلاتی این استان قرار دارند.
7119/6018

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال