400 پروژه عمرانی و تولیدی در استان اردبیل دهه فجر افتتاح می‌شود

اردبیل - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی استان اردبیل گفت: همزمان با ایام ‌الله دهه فجر 400 پروژه عمرانی، تولیدی و اقتصادی در این استان به بهره‌ برداری می‌ رسد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی استان اردبیل، داود شایقی افزود: هزار و 800 پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد که 400 پروژه از این تعداد دهه فجر امسال تکمیل و به بهره‌ برداری می ‌رسد.
وی با بیان اینکه امسال پروژه‌ های حوزه راه ، آب و راه آهن در اولویت تکمیل و تزریق منابع قرار داشت، گفت: برای طرح راه آهن اردبیل امسال علاوه بر 101 میلیارد تومان اعتبارات دولتی از طریق بانک ملی نیز 250 میلیارد تومان منابع تزریق می شود.
او اضافه کرد: بانک ملی از قسط اول خود تاکنون 180 میلیارد تومان منابع را تزریق کرده و تا آخر امسال به صورت 100 درصد قسط سال اول که 250 میلیارد تومان است پرداخت خواهد شد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار داشت: در سال آینده نیز 150 میلیارد تومان منابع دولتی برای راه آهن اردبیل در نظر گرفته شده که با احتساب قسط دوم بانک ملی سال آینده این طرح 400 میلیارد تومان اعتبار خواهد داشت.
به گفته وی ، برای سال 99 نیز 520 میلیارد تومان منابع برای راه آهن پیش ‌بینی شده که قرار است بازپرداخت تسهیلات ارائه شده از سوی بانک ملی به این پروژه توسط دولت از سال 1400 شروع شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی استان اردبیل یکی دیگر از اولویت ‌های تزریق اعتبار را آب شرب اعلام و بیان کرد: در حوزه آبرسانی به مناطق روستایی و عشایری که سهم عمده‌ ای از این منابع متوجه عشایر بیله‌ سوار و پارس‌ آباد است در کنار تکمیل هشت مجتمع آبرسانی سعی بر این است تا تک پروژه‌ ها نیز در این حوزه اجرایی و عملیاتی شود.
شایقی با بیان اینکه 30 درصد اعتبارات استانی قرار است در حوزه تامین آب شرب روستایی و عشایری هزینه شود، افزود: برای تامین آب شرب با تامین 2 میلیارد و 100 میلیون تومان و خرید 9 تانکر جدید آبرسانی و تحویل آن به آب و فاضلاب روستایی اقدام شده و تا پایان امسال این تانکرها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
او با اشاره به افزایش اعتبارات حوزه راه تا چهار برابر گفت: برای بزرگراه اصلی اردبیل - مشگین ‌شهر 10 میلیارد و 500 میلیون تومان ، راه اصلاندوز به بیله ‌سوار 12 میلیارد تومان ، رضی – امیرکندی – بیله‌سوار 10 میلیارد و 500 میلیارد تومان و همچنین راه اردبیل به سرچم و نمین به آستارا نیز به عنوان پروژه ‌های جدید و ردیف ‌دار منابعی اختصاص یافته است.
شایقی ادامه داد: بیش از 70 درصد اعتبارات حوزه راه سازی تخصیص یافته و در کنار راه‌های اصلی توسعه راه ‌های روستایی نیز در اولویت مدیران و مسئولان استانی قرار گرفته است.
دبیر شورای برنامه‌ ریزی استان اردبیل همچنین به پیش‌ بینی اجرای 98 پروژه اقتصاد مقاومتی در سال جاری اشاره کرد و گفت: پیش ‌بینی می‌ شود تا پایان بیش از 80 درصد این پروژه‌ ها عملیاتی و اجرایی شود.
شایقی افزود: سامانه ‌ای در استان طراحی شده تا طرح‌ های اقتصاد مقاومتی و روند اجرا و پیشرفت آنها به صورت دقیق ثبت شود.
وی همچنین اظهار داشت: در سال آینده بودجه استان اردبیل از 645 میلیارد تومان سال جاری به 942 میلیارد تومان افزایش می یابد.
شایقی به رشد 42 درصدی اعتبارات استان در سال آینده اشاره کرد و گفت: در هر سه حوزه اعتبارات استانی، ملی و ردیف متفرقه، بودجه استان رشد قابل قبولی دارد.
6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال