امنیت پایدار در مزرهای ایران و جمهوری آذربایجان حاکم است

اردبیل - ایرنا - فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: در زمان حاضر هیچ گونه مشکلی در طول مرزهای 2 کشور ایران و جمهوری آذربایجان وجود ندارد و امنیت پایدار در این مرزها حاکم است.

به گزارش ایرنا ، سردار 'قاسم رضایی' عصر سه شنبه در جریان سفر به پارس آباد مغان به خبرنگاران افزود: 756 کیلومتر مرز مشترک آبی و خاکی بین ایران و آذربایجان وجود دارد که این مرزها به لحاظ همکاری ها و روابط خوب از امن ترین مرزهای کشور است.
وی با اشاره به روابط خوب مرزبانان 2 کشور اظهار داشت: در سایه این روابط و همکاری های مطلوب ، مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان به مرزهای دوستی تبدیل شده است.
او با تاکید بر حفظ امنیت و ارتقای آن در طول نوار مرزی مشترک ، ادامه داد: ایران و جمهوری آذربایجان دارای علایق و اشتراکات فراوانی هستند و این در ایجاد و حفظ امنیت مرزها و تحکیم روابط مرزی تاثیر زیادی دارد.
سردار رضایی از برگزاری اجلاس فرماندهان مرزبانی 2 کشور در روز چهارشنبه (فردا) در بیله سوار خبر داد و گفت: در این نشست همه فرماندهان مرزبانی میدانی 2 کشور حضور خواهند داشت.
وی اضافه کرد: بر اساس پروتکل و توافق فرماندهان مرزبانی 2 کشور، برای اولین بار آیین لحظه تحویل سال نو با حضور مرزبانان 2 کشور در یکی از نقاط صفر مرزی ایران و آذربایجان برگزار می شود که چنین مراسمی می تواند در تعمیق روابط 2 کشور و ارتقای امنیت مرزها تاثیر گذار باشد.
پارس آباد مغان در شمال استان اردبیل و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال