امام جمعه اردبیل:

دولت جلوی دستکاری در تقسیمات استان ها را بگیرد

اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: دستکاری و بر هم زدن تقسیم‌ بندی جغرافیایی استان ‌ها اقدامی خطرناک است و هیات دولت باید جلوی آن را بگیرد.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه ‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به اقدام برای انتزاع یک روستا از استان اردبیل افزود: برغم گله‌ مندی مردمی و نامه اعتراض ‌آمیز استاندار اردبیل به وزیر کشور و تذکر ما در خطبه‌ های نماز جمعه این اقدامات به نتیجه نرسیده است.
خطیب جمعه اردبیل به موضوع کشت و صنعت مغان و حق و حقوق مردم منطقه به ویژه عشایر اشاره کرد و گفت: بنده با جزییات و به شکل مفصل محضر مقام معظم رهبری واگذاری کشت و صنعت و حق و حقوق عشایر منطقه را منعکس کردم و امیدواریم در وهله اول مسئولان امر ضمن حفظ حق و حقوق مردم منطقه به شکل شرعی، قانونی و عرفی سعی کنند زمین‌ ها را به صاحبان اصلی برگردانند.
عاملی بیان کرد: باید از همین فردا کار استیفای حقوق عشایر در منطقه آغاز شود و به گونه ‌ای نباشد که حرف ما روی هوا بماند.
وی در ادامه سخنانش اضافه کرد: برغم اعلام بانک مرکزی در نرخ سود 18 درصدی بانک‌ ها در پرداخت تسهیلات، بانک‌ های خصوصی اصلا توجهی به این موضوع ندارند و حتی با نرخ سود 20 تا 30 درصد تسهیلات خود را پرداخت می‌ کنند.
وی اظهار داشت: در همین استان اردبیل بانک خصوصی را سراغ داریم که در قبال 50 میلیون تومان تسهیلات پرداختی در یک مرحله 187 میلیون تومان و در مرحله بعد 244 میلیون تومان مطالبه کرده است.
امام جمعه اردبیل بدترین تحریم دشمنان را علیه ملت‌ ها تحریم و محرومیت علمی برشمرد و بیان کرد: مسئولان آمریکا به صراحت اعلام کردند که ما با توسعه و پیشرفت علمی ایران مشکل داریم و به زعم آنها این توسعه و پیشرفت امنیت آنها را به مخاطره می‌ اندازد.
عاملی افزود: ما در اوج محرومیت علمی به پیشرفت‌ های خوبی دست یافتیم به طوری که ما به زودی سه ماهواره را به هوا پرتاب خواهیم کرد که 100 درصد آن بومی و به دست متخصصان ایرانی ساخته شده که نشان از نبوغ دانشمندان و محققان ایرانی است.
وی بزرگترین خدمت جمهوری اسلامی را خدمت علمی و دستیابی ایرانیان به فناوری‌ های برتر اعلام کرد و گفت: همچنان آمریکایی‌ ها از فعالیت ناو و زیردریایی ما در ترس و واهمه هستند در حالی که به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا و حضور مردم ما در عالی‌ ترین سطح توسعه علمی دنیا قرار داریم.
7110/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال