لایحه جامع مدیریت شهری بزودی به مجلس می رود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل دفتر شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور گفت: این وزارتخانه بطور جدی از لایحه مدیریت یکپارچه شهری حمایت کرده و بزودی این لایحه در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

به گزارش ایرنا ، بهزاد افشار روز چهارشنبه در دوره آموزشی اعضای هیات تطبیق استان اردبیل افزود: با توجه به اینکه تصویب این لایحه کمک بیشتری به مدیریت شهری کشور می کند ، دولت و مجلس شورای اسلامی بطور جدی پیگیر آن هستند.
وی با بیان اینکه فقدان مدیریت یکپارچه شهری یک چالش است، اظهار داشت: با اجرایی شدن این لایحه بسیاری از مشکلات مدیریتی شهر در کشور مرتفع خواهد شد.
مدیرکل دفتر شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور گفت: برخی معتقدند با اجرایی شدن مدیریت یکپارچه شهری نارضایتی مردم افزایش می یابد و اعتبارات در جای خود هزینه نمی شود ولی دولت تلاش خود را برای نهایی کردن آن انجام می دهد.
افشار با اشاره به لایحه درآمدهای پایدار شهری افزود: این لایحه هم تقدیم هیات دولت شده و تلاش می شود بزودی تعیین تکلیف شود.
وی بیان کرد: آیین نامه های دیگری هم به دولت در ارتباط با افزایش حقوق و مزایای شهرداران ،آیین نامه هیات های حل اختلاف ، هیات های تطبیق و آیین نامه اصول عوارض هم تقدیم دولت شده است.
افشار عمده مشکلات شهرداری ها را مالی ذکر کرد و گفت: عمده درآمد شهرداری ها بر اساس درآمد های ناپایدار است و به همین خاطر بیشتر شهرداری ها با مشکلات مالی مواجه هستند.
مدیرکل دفتر شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور ساختار نیروی انسانی در شهرداری ها را نا مناسب دانست و گفت: شهرداری ها بر اساس چارت سازمانی ادراه نمی شوند و بسیاری از نیروها هم به شهرداری ها اضافه شده که خروج آنها هم امکان پذیر نیست.
افشار اظهارداشت: عمده نیروی شهرداری ها غیر متخصص هستند و همین موضوع مشکلات بیشتری را در شهرداری ها بوجود آورده است.
بر اساس آمار وزارت کشور هزار و 260 شهر در کشور وجود دارد.
7110/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال