هنرواره ملی انقلاب اسلامی، روایت ایرانی در اردبیل برگزار می شود

اردبیل - ایرنا - رییس حوزه هنری استان اردبیل گفت: هنرواره ملی 'انقلاب اسلامی، روایت ایرانی' به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در اردبیل برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، امیر رجبی روز دوشنبه در آیین رونمایی از پوستر این هنرواره در مصاحبه با خبرنگاران افزود: این هنرواره با مشارکت 'موسسه سرگذشت' و همکاری و همیاری خیران استان اردبیل برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این هنرواره را جلوگیری از تحریف تاریخ انقلاب و مقابله با تطهیر رژیم پهلوی با تبیین دستاوردهای درخشان انقلاب اسلامی در زمینه ‌های مختلف سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و امنیتی ذکر کرد.
رجبی با اشاره به اینکه این هنرواره در 2 بخش رقابتی و کارگاهی (ورک شاپ تولید اثر) برگزار خواهد شد، بیان کرد: بخش رقابتی در رشته ‌های عکاسی، موشن گرافیک ، اینفوگرافیک و طراحی نشان 40 سالگی انقلاب اسلامی و بخش کارگاهی نیز در رشته های کارتون و کاریکاتور، تصویر سازی و طراحی پوستر برگزار خواهد شد.
رییس حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: موضوعاتی مانند 'وضعیت اسفناک کشور پیش از انقلاب و در دوران رژیم پهلوی از ابعاد مختلف' و 'موفقیت ها و دستاوردهای 40 ساله انقلاب در عرصه‌ های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی و فرهنگی از جمله محورهای این هنرواره است.
او با اشاره به اینکه این جشنواره در هفت رشته با زمان بندی های مختلف در ایام دی ماه سال 97 تا 22 بهمن ماه سال جاری برگزار می شود، ادامه داد: شرکت برای هنرمندان در تمامی رشته ها آزاد بوده و هنرمندان از سراسر کشور بدون محدویت سنی می توانند در این هنرواره شرکت کنند.
وی گفت: هنرمندان می توانند برای ثبت نام، تکمیل فرم شرکت، ارسال آثار و دریافت کد رهگیری به سایت www.storyiran.com مراجعه کنند.
رجبی افزود: هنرمندان در صورت عدم موفقیت در بارگذاری آثار درسایت می توانند آثار خود را به همراه مشخصات کامل و عکس پرسنلی به آدرس storyiran.artwork@gmail.com ارسال کنند.
وی با بیان اینکه 120 نفر از هنرمندان برجسته کشور در قالب سه کارگروه در بخش کارگاهی شرکت می کنند، اظهار داشت: برای نفرات برتر هر رشته جوایز نفیسی در نظر گرفته شده و در آیین اختتامیه که در تهران برگزار خواهد شد از آنها تجلیل می شود.
در این آیین از پوستر هنرواره ملی 'انقلاب اسلامی، روایت ایرانی' رونمایی شد.
6130/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال