هفت میلیون قطعه بچه ماهی در استان اردبیل تولید می شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل شیلات استان اردبیل پیش بینی کرد که امسال هفت میلیون قطعه بچه ماهی از نوع قزل آلا در این استان تولید شود.

به گزارش ایرنا ، آرمان واعظی روز پنجشنبه در بازدید از مراحل تکثیر بچه ماهی در کارگاه تکثیر ماهیان قزل آلا در مشگین شهر گفت: امسال همچنین پیش بینی می شود 40 میلیون تخم سبز و 30 میلیون تخم چشم زده ماهی نیز در استان تولید شود.
وی افزود: بچه ماهیان تولید شده در استان اردبیل علاوه بر تامین نیاز داخلی به بیش از 10 استان دیگر نیز صادر می شود.
او بیان کرد: بچه ماهیان تولید شده در استان به صورت تراپولوئید تمام ماده بوده و به لحاظ ضریب تبدیل بالا حتی قبل از تولید توسط پرورش دهندگان ماهیان سردابی در مناطق مختلف کشور پیش خرید می شود.
به گفته وی ، تمامی مراحل تولید بچه ماهی در استان زیر نظر اداره کل شیلات و دامپزشکی انجام می شود و محصول تولید شده فاقد هرگونه بیماری است.
واعظی با بیان اینکه بیش از 80 درصد از 77 میلیون تخم سبز، تخم چشم زده و بچه ماهی استان در شهرستان مشگین شهر تولید می شود، اضافه کرد: این شهرستان از لحاظ تکثیر و پرورش ماهیان سردابی جایگاه ویژه ای در کشور دارد.
مدیر شیلات استان ار دبیل همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 9 هزار تن انواع ماهیان گرمابی و سردابی در مناطق مختلف استان تولید شد، گفت: امسال پیش بینی می شود تولید انواع آبزیان در استان با 20 درصد رشد به حدود 11هزار تن افزایش یابد.
6016/7117

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال