استاندار اردبیل:

راه های استان پاسخگوی خودرو های عبوری نیست

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر بیشتر راه های اصلی استان پاسخگوی تردد خودروهای عبوری سنگین و حتی سبک نیز نیست.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، اکبر بهنامجو در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان افزود: از مجموع 700 کیلومتر راه های موجود در استان فقط 150 کیلومتر آن بزرگراه می باشد در حالی که بزرگراه ها مهم ترین زیرساخت لازم برای توسعه اقتصادی و پیشگیری از تصادفات رانندگی است.
وی بیان کرد: بر اساس استانداردهای راه به ازای هر 100 کیلومتر راه استاندارد باید 19 کیلومتر بزرگراه ایجاد شود که این میزان در استان اردبیل 10 کیلومتر است.
استاندار اردبیل گفت: افزایش بزرگراه های استان اردبیل ضروری است وباید اقدامات لازم برای اجرای بزرگراه توسط دستگاه های مربوطه انجام شود.
وی به افزایش یک میلیون تنی محصولات کشاورزی استان با راه اندازی پایاب سد خدا آفرین در آینده اشاره کرد و گفت: با افزایش تردد در جاده مغان که منتهی به پایاب سد خدا آفرین است این جاده نیاز بیشتری به ترمیم و مراقبت و اصلاح تقاطع های خطرناک پیدا می کند.
بهنامجو گفت: توسعه گردشگری ، صنعت و کشاورزی بدون زیرساخت ها و راه مناسب امکان پذیر نیست و باید برای رفع این مشکل بزرگ تلاش های بیشتری شود.
وی خواستار تدوین برنامه ایمنی جاده های استان با مشارکت دستگاه های عضو کمیسیون راه شد و اظهار داشت: ایمن کردن راه ها علاوه بر کاهش تلفات تصادفات به رونق اقتصادی نیز کمک خواهد کرد.
وی همچنین با تاکید بر راه اندازی مرکز کنترل ترافیک گفت: این مرکز باید با داشتن کارشناسان زبده و ثابت در طول مسیر بر خودرو های عبوری کنترل داشته باشد.

** 144 نفر براثر حوادث رانندگی در استان اردبیل کشته شدند
رییس پلیس راه استان اردبیل نیز در این جلسه از افزایش تعداد کشته های تصادفات جاده ای در سال جاری خبر داد و گفت: در هشت ماه سال جاری 144 نفر بر اثر تصادفات جاده ای در استان جان خود را از دست داده اند.
حجت فتاحی افزود: سبقت غیرمجاز در بین رانندگان 9 درصد افزایش یافته و 2 هزار و 338 خودرو متخلف به دلیل سبقت و تجاوز به چپ توقیف شده است.
وی بیان داشت: برخورد با رانندگان متخلف در استان 33 درصد افزایش یافته و در این راستا هزار و 242 موتورسیکلت متخلف نیز به دلیل بی توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی توقیف شدند.
فتاحی ادامه داد: 61 درصد تصادفات جاده ای در شمال استان رخ می دهد و دلیل مهم آن هم نبود بزرگراه و جاده مناسب و عریض است.
وی گفت: 152 نقطه حادثه خیز در جاده های استان به صورت بالقوه مستعد وقوع تصادف هستند که 31 نقطه از آن به عنوان اولویت اول برای ایمن سازی و اصلاح هندسی مشخص شدند.
3006/ 1257

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال