معابر 22 روستای کوثر بهسازی شد

اردبیل-ایرنا - مدیر بنیاد مسکن کوثر از اجرای طرح هادی و بهسازی معابر روستایی در 22 روستای این شهرستان درسال جاری خبرداد.

فرهاد شکارچی در روز پنج شنبه شنبه درگفتگو با ایرنا افزود: بنیاد مسکن بالغ بر 18 میلیارد ریال اعبتار برای اجرای عملیات بهسازی وزیرسازی آسفالت ، سنگ فرش واجرای کانالدر این روستاها هزینه کرده است .
وی اضافه کرد: این نهاد علاوه بر اجرای طرح هادی وبهسازی معابر روستایی نظارت بر پروژه های عمرانی دهیاری های شهرستان واستفاده از قیر رایگان در اجرای پروژه هی بهسازی معابر را در دستور کار خود قرار داده است.
او از تخصیص 57 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات مقاوم سازی روستایی خبرداد وگفت: سقف این تسهیلات برای هر یک از متقاضیان اجرای طرح مقاوم سازی وبهسازی مسکن روستایی 250 میلیون ریال است و اعتبار منظور شده امسال برای اجرای 230 طرح پرداخت خواهد شد.
شکارچی اظهار داشت : از اغاز اجرای طرح ملی مقاوم سازی مسکن روستایی در کوثر تاکنون 3 هزارو 126 نفراز تسهیلات مقاوم سازی مسکن در این شهرستان بهره مند شده اند .
وی گفت: تاکنون 800جلد سند مالکیت شهری و 3 هزارو 180 جلد سند مالکیت روستایی در این شهرستان صادر شده و در ارتباط با استعلام کارشناسی ادارات نیز تاکنون یک هزار و 709 مورد کارشناسی اماکن روستایی انجام شده است.
او با بیان اینکه با توسعه وعمران روستایی نه تنها روند مهاجرت از روستا در برخی از مناطق متوقف می شود بلکه این امر در مواردی موجب مهاجرت معکوس نیز خواهد شد.
کوثر در 85کیلومتری جنوب اردبیل واقع است.
7119/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال